Mezi jejich největší úspěchy patří ve štafetovém plavání například vytvoření nejdelší a nejdéle trvající štafety na světě, při které plavci strávili ve vodě nepřetržitě 14 dní. Za tuto dobu dokázali uplavat vzdálenost přesahující 1000 kilometrů.
Mezi další mimořádné vytrvalostní akce patří polohovým způsobem plavané štafety 4 x 24 hodin a 4 x 100 kilometrů. Úspěchem je také, že plavci dokázali všemi plaveckými způsoby ve všech věkových kategoriích získat kompletní sadu všech českých rekordů, které lze ve 24 hodinovém a 100 kilometrovém štafetovém plavání získat.
Je také zapotřebí vyzdvihnout rekordy nejmladší skupiny českých plavců, kdy věkový průměr všech účastníků štafety činil pouhých 10 let. Mimořádným úspěchem je také uplavání několika 24 hodinových a 100 kilometrových štafet, které byli plavané fyzicky nejtěžším a nejnáročnějším plaveckým způsobem motýl.
Nesmíme také zapomenout na 24 hodinové a 100 kilometrové štafety, které byli plavané v co nejmenším počtu lidí. Třeba na 100 kilometrovou štafetu žáků, která byla plavaná pouze ve čtyřech lidech, 24 hodinovou štafetu žáků, které se zúčastnili pouze tři plavci a na 24 hodinovou juniorskou štafetu, které se zúčastnili pouze dva plavci!
V Plavání jednotlivců jsou za největší úspěchy považovány dva světové rekordy Jiřího Řezáče, které vytvořil na tratích 25 a 40 kilometrů motýl. Řezáč dokázal také získat kompletní sadu všech českých rekordů které lze v extrémně vytrvalostním plavání získat a to poté, co dokázal všemi plaveckými způsoby uplavat maratónskou vzdálenost 42 kilometrů a 195 metrů.
Mezi ostatními plavci kteří se zúčastnili vytrvalostního plavání jednotlivců stojí za zmínku především výkony Marie Bělíkové, které bylo 8 let a 2 měsíce a Jiřího Rejzka, kterému bylo 8 let a 8 měsíců, když dokázali uplavat vzdálenost 10 kilometrů a tím se stali nejmladšími plavci, kteří kdy dokázali tuto vzdálenost uplavat.
Mimořádným úspěchem také jistě je zdolání vzdálenosti 5 a 10 kilometrů nejtěžším plaveckým způsobem motýl. Tuto vzdálenost dokázali tímto plaveckým způsobem uplavat devítiletá Thea Müllerová, třináctiletá Kateřina Tolarová, čtrnáctiletý Adam Kotlan a sedmnáctiletá Dora Andrlíková. Tito plavci jsou jedinými českými plavci, kteří kdy dokázali takovéto vzdálenosti plaveckým způsobem motýl uplavat.
Mezi další neuvěřitelné výkony mladých extrémně vytrvalostních plavců patří také výkony Adama Kotlana, který dokázal uplavat ve svých čtrnácti letech maratónskou vzdálenost 42 kilometrů a 195 metrů. Adam strávil při této akci ve vodě přes 12 hodin.
Lenka Šašková v šestnácti letech dokázala plavat nepřetržitě také 12 hodin. Kateřina Tolarová ve čtrnácti letech pokořila vzdálenost 30 kilometrů za 11 hodin. Thea Müllerová zdolala ve třinácti letech vzdálenost 25 kilometrů. Michal Bělík v šestnácti letech uplavat 20 kilometrů.
Stejnou vzdálenost 20 kilometrů dokázala uplavat i Mathia Müllerová, které bylo v době kdy tuto vzdálenost dokázala uplavat pouhých deset let.
Je zapotřebí ještě připomenout, že kromě Adama Kotlana a Jiřího Řezáče, kteří se věnují plavání závodně, jsou všichni ostatní zmínění plavci pouze amatérští plavci, kteří se plavání nevěnují závodně, ale pouze rekreačně na zcela amatérské úrovni. O to jsou jejich výkony samozřejmě obdivuhodnější.
Za 15 let se extrémně vytrvalostních akcí zúčastnilo 122 plavců. Někteří se zúčastnili pouze jedné akce a pomohli tak vytvořit jeden český rekord, jiní se zúčastnili mnoha akcí. Nejúspěšnějším plavcem který pomohl vytvořit 62 českých rekordů se stal David Hron.
Dalšími plavci kteří pomohli vytvořit nejvíce rekordů byli: Hronová Lucie, Müllerová Thea, Suchá Barbora, Kotlan Adam, Bělík Michal, Bělíková Marie, Tolarová Kateřina, Humlová Adéla, Frühauf Jakub, Andrlíková Dora, Šašková Lenka a Kartýsková Michala.
Autor: Jiří Šilha