První dva rekordy vytvořila skupina mladých plavců, která dokázala štafetovým způsobem nepřetržitě plavat 100 kilometrů. Tuto vzdálenost závodníci pokořili kraulem za 38 hodin a 25 minut.

Druhý český rekord byl vytvořen při mezičase na 24 hodin, kdy plavci za tuto dobu zdolali 63 kilometrů a 600 metrů.

Věkový průměr všech účastníků štafety činil pouhých 11,4 let.

Nejmladším plavcem ve štafetě byla Marie Bělíková, které bylo v den akce devět let, sedm měsíců a 14 dní.

Nejrychlejším plavcem ve štafetě byla Dora Andrlíková.

Této netradiční akce se zúčastnili výhradně jedinci, kteří nikdy nebyli členy žádného plaveckého oddílu,a plavání se tak nevěnují závodně, ale pouze rekreačně na zcela amatérské úrovni. O to je jejich dosažený výkon samozřejmě obdivuhodnější.

Na vytvoření českého rekordu se podíleli: Andrlíková Dora, Mullerová Thea, Bělík Michal, Rejzek Jiří, Janoušková Johanka, Humlová Adéla, Hanzlíková Tereza, Černý Tomáš, Suchá Barbora, Liška Jan, Šašková Lenka, Živná Lucie, Kučajeva Julie, Stašková Julie, Bělíková Marie, Zikmundová Nela, Kartýsková Michala, Huňáček Adam, Perk Jan a Skočilová Luciana.

Další český rekord vytvořila Thea Mullerová, která se stala historicky nejmladším českým plavcem, který kdy dokázal uplavat pět kilometrů fyzicky nejtěžším a nejnáročnějším plaveckým způsobem motýlek. Tuto vzdálenost dokázala pokořil za dvě hodiny a 35 minut. V den českého rekordu bylo této plavkyni pouhých devět let a devět měsíců.

Je potřeba také připomenout, že ostatní stejně staré děti, které jsou sdruženy pod Českým svazem plaveckých sportů a které se tomuto sportu věnují závodně, plavou ve stejné věkové kategorii při závodech plavaných způsobem motýlek pouze tratě na vzdálenost 25 a 50 metrů. Z výkonu který předvedla Thea Mullerová, je tak patrné, jak talentovaná je to plavkyně. Obzvláště při zohlednění faktu, že se Thea plavání nevěnuje závodně. Na plavecké tréninky dochází pouze jedenkrát týdně na jednu hodinu. Thea Mullerová se také zúčastnila 100kilometrové štafety, kde z dvaceti závodníků byla druhá nejrychlejší. Dokázala tak porazit i o pět let starší chlapce.

Ve vytrvalostním plavání jednotlivců vytvořil pět českých rekordů také Jiří Řezáč, který plaveckým způsobem prsa dokázal uplavat maratonskou vzdálenost 42 kilometrů a 195 metrů. Rekordy vytvořil též při mezičasech na tratích 10 kilometrů, 20 km, 30 km a 40 km. Na zdolání maratonské trati 42 kilometrů a 195 metrů potřeboval Řezáč 16 hodin a čtyři minuty.

Všechny rekordy byly zapsány do České knihy rekordů. Plavci vytvořili v extrémně vytrvalostním plavání od roku 2008 již 89 českých rekordů.

Akce se opět uskutečnilyv bazénu SK Radbuza v Plzni; vedení klubu vychází plavcům vstříc již 11 let.

Stokilometrová štafeta se uskutečnila také díky podpoře nadace 700 let města Plzně a městskému obvodu Plzeň 3.