Náhradní termín stanovil na středu 9. května. Série mezi Zubřím a Plzní je tím pádem 1:0 pro Talent.

Plzeň protestovala kvůli neuznání regulérního gólu v poslední vteřině zápasu na 23:22. Podle sudích i delegátky zápasu padl po vypršení řádné hrací doby, ale televizní záznam ukázal, že branka padla v čase 29:59 a rozhodčí situaci špatně posoudili, čímž Talentu prokazatelně upřeli vítězství.

To, že gól měl platit, uznal i řídící orgán extraligy. Plzni však nevyhověl, aby se výsledek změnil z 26:24 pro Zubří po prodloužení na 23:22 pro Plzeň. „Přestože videozáznam prokazuje, že míč byl za brankovou čarou před koncem hrací doby, nemůže podle pravidla 17:11 řídící orgán soutěže ani žádný jiný orgán Českého svazu házené změnit rozhodnutí rozhodčích učiněné na základě jejich vlastního pozorování skutečnosti. Není možné dodatečně prohlásit za platnou branku, kterou rozhodčí během utkání výslovně neuznali,“ stojí v oficiální zprávě zaslané oběma klubům.

Talent Plzeň verdikt vítá. „Bylo to jedno z řešení. Musíme to brát tak, jak je to. Jsme ale s rozhodnutím spokojení. Myslím si, že verdikt je spravedlivý a pro obě strany by měl být akceptovatelný,“ tvrdil předseda plzeňského klubu Pavel Drobil.

Hokejbal HBC Plzeň – Letohrad
Hokejbalistům vstup do play-off nevyšel