Zápas se hraje od 16.00 hodin v hale 31. ZŠ v Plzni na Lochotíně.

DHC Plzeň sužuje marodka klíčových házenkářek. Nemoc či zranění do duelu nepustí Denisu Franzovou, Věru Oravcovou ani Terezu Holečkovou. Oravcová dosud nastřílela 51 gólů, což ji řadí na 8. místo ligových střelkyň. Franzová je třetí nejlepší kanonýrka DHC. „Věrka i Denisa budou družstvu hodně chybět. Pravděpodobně využijeme z HC Plzeň Petru Drozdovou a uvažujeme o jedné hráčce ze staršího dorostu alespoň na výpomoc do obrany. Bohužel je zraněná i Vendula Šelaisová z HC Plzeň,“ řekla trenérka DHC Plzeň Jana Galušková.

Trenérka respektuje sílu Poruby. „Jsou to zkušené hráčky a v kádru mají spoustu házenkářek širšího výběru reprezentace. Takže Poruba bude hodně těžký soupeř,“ uvedla Galušková.

Klub z Ostravy táhne Eliška Desortová, která má na kontě 55 gólů a je šestou nejlepší střelkyní soutěže. „Neřekla bych, že ji budeme speciálně hlídat, ale samozřejmě jsme na ni holky připravovaly a upozorňovaly. Věnovaly jsme se jí i v systému obrany, co a kdo bude mít na starosti. Budeme i reagovat podle průběhu zápasu. Uvidíme, jak to zvládneme,“ vysvětlila plzeňská trenérka.

Několik let za Porubu chytala odchovankyně DHC Plzeň brankářka Markéta Mácalová, která se před sezonou vrátila z Ostravy domů. Využila trenérka jejích rad před zápasem s Porubou? „Musím přiznat, že jsme to s ní probíraly. Markéta nám dala pár tipů a informovala nás o hráčkách Poruby,“ sdělila Galušková.

Nastoupí Mácalová v brance od začátku? „Rozhodneme se až na dnešním (pátečním, pozn. red.) tréninku. Pravděpodobně svůj systém nezměníme a necháme v brance Elišku Šibrovou. V posledních utkáních se nám to osvědčilo,“ dodala.

Devátou Plzeň dělí od šesté Poruby čtyři body. Pro DHC je proto sobotní zápas příležitostí přiblížit se středu tabulky. „Nevnímám to jako souboj o čtyři body a přiblížení Porubě. Soupeřky jsou zkušené, a proto očekávám hodně těžký zápas, ale zápas začíná od nula nula,“ tvrdila Jana Galušková.