„Podzimní část proběhla relativně v pořádku. Po loňském premiérovém vítězství jsme sice měli o něco větší ambice, ale z mého pohledu to byl vydařený podzim," řekl trenér a zároveň brankář Václav Majer.

„To páté místo je poměrně bezproblémové. Zbytečně jsme ovšem ztratili body s Přešticemi, v Podlázkách a také s Újezdem," pokračuje v hodnocení. „Některé zápasy jsme neodehráli v kompletní sestavě, což také mělo vliv."

Za nejtěžší okamžik ovšem Majer považuje odstoupení Jana Cinka z funkce trenéra tymákovských házenkářů. Tehdy na jeho celek čekalo utkání s Přešticemi.

„Do té doby jsme hráli víceméně bez problémů. Pak jsme se dozvěděli, že skončil, a byli jsme z toho opaření," přiznává Majer. „Ty další zápasy jsme neodehráli zrovna dle našich představ."

S Přešticemi prohrál Sokol na domácí půdě 18:20, posléze prohrál v Brně a remizoval v Rokytnici. Následovala další porážka, která přišla na domácí půdě. Tentokráte si z Tymákova body odvezl aktuální lídr Újezd. Až poté konečně přišlo vítězství, a to proti Vítkovicím v poměru 22:12.

„Prostě jsme se z toho potřebovali oklepat. Nějakou dobu nám trvalo dostat se znovu do formy," připouští Majer, jehož celek ovšem během podzimní části nastřílel úctyhodných 232 branek. Lépe už na tom byl jen Krčín, který jich dal 241.

„Útok exceloval a podle mě to byl nejsilnější článek našeho mužstva," pochvaluje si hrající trenér. „Oproti předešlým rokům to ale zatím moc nevychází obraně. Byli jsme zvyklí, že byla mezi nejlepšími a momentálně tam jsou trošku slabiny."
Tymákov ve 12 odehraných duelech inkasoval 201 branek, díky čemuž se v tomto ohledu řadí na čtvrté místo (za ligového lídra Újezd, druhé Přeštice a osmé Nezvěstice).

To ovšem podle Majera není jediná slabina. „Další je zapracovávání mladých hráčů do kolektivu, jelikož jich tu máme docela dost bez zkušeností. Spolu s hráči z rezervy je ovšem budeme nadále začleňovat a zkoušet," prozradil a zároveň odmítl, že by hodlal kádr nějak posilovat.

Jarní část ligy zahájí Tymákov utkáním na půdě Nezvěstic. Derby dvou Sokolů už vyhlíží i kouč Václav Majer.

„Bude to určitě těžký soupeř. My s nimi ale máme relativně dobrou bilanci, naše zápasy bývají vyrovnané," řekl. První vzájemný zápas vyšel Tymákovu velice dobře – vyhrál ho 18:14.

Michal Belšán

„Pro nás je ovšem nyní hlavním cílem nějakým způsobem odehrát halový zimní pohár a dobře se připravit na jarní část ročníku," hledí Václav Majer směrem ke druhé polovině sezony. „Chceme se samozřejmě umístit co nejvýše, abychom do play-off vstupovali z výhodné pozice," zakončuje trenér týmu, jenž v minulé sezoně získal první titul.