„V týmu je výborná nálada. Těším se na každý zápas, ale Liga mistrů je o několik stupňů výš. Navíc se hraje v Plzni před rodinou, známými i českým národem,“ řekl Tomáš Vnuk, který ve středu slaví 28. narozeniny.

Jací jsou Belgičané soupeři?

Mají dvě čtyřky cizinců. Tři Brazilce, jsou tam po jednom Portugalec, Gruzínec, Chorvat a Srb. Všechno top hráči.

Druhým soupeřem bude slovinský tým Dobovec.

Tam jsou Chorvati se Slovinci, kteří jsou výborní na míči. Tihomir Novak hrál v české lize a podle mě byl dvakrát po sobě jejím nejlepším futsalistou. Novak hraje hlavní roli v týmu.

Co Barcelona?

(smích). Nevím, koho bych měl jmenovat. Čtrnáct reprezentantů a všichni top hvězdy, například Ferrao, Lozano, Dyego nebo Marcenio. Mužstvo tvoří Španělé a Brazilci, doplnění o jednoho Portugalce.

Co budete v sobotu večer po posledním utkání skupiny považovat za úspěch?

Myslím si, že trenér bude spokojený, pokud budeme hrát dobře. Určitě bychom brali, pokud bychom prohráli jen s Barcelonou. Ale kdybychom neudělali ani bod, tak asi budeme naštvaní, i když všechny tři týmy jsou lepší. My můžeme překvapit, role outsidera nám může pomoci.

Je Liga mistrů srovnatelná s mistrovstvím světa?

Trochu ano. Na mistrovství světa jsou nejlepší hráči z celé země, ale v Lize mistrů je to klubové. V klubu každý den trénujeme spolu, návyky jsou lepší a pouta pevnější, až rodinné.

Minulý čtvrtek jste odehráli poslední ligový zápas. Jaká byla od té doby příprava?

V pátek jsme měli rehabilitaci a regeneraci, v sobotu a v neděli byly hodinu a půl večerní tréninky, v nichž jsme ještě docela dostávali do těla. V pondělí jsme už trénovali na palubovce, hodně přihrávek a střelby. V úterý ráno byl trénink navíc a v něm jsme si dali bago a nacvičovali jsme power-play. Trénink byl i večer.

Můžete si výkony v Lize mistrů vysloužit zahraniční angažmá?

Líbila by se mi Barcelona. Když mi bylo patnáct nebo šestnáct let, vyšel o mně v Deníku článek, že Vnukovo snem je španělská liga. Což stále platí. Článek mám nad postelí a koukám na něj každé ráno (směje se). Pokud bych dostal nabídku ze Španělska, tak bych o ní určitě uvažoval. Možná bych ještě zvažoval Portugalsko nebo Rusko. Po sezoně jsem měl nabídku z Itálie, ale nechtělo se mi pryč před mistrovstvím světa a Ligou mistrů.