V kategorii chlapců neuspěl ani jeden z trojice Patrik Rikl, Jakub Patyk a Tomáš Jiroušek. Jediný Rikl, syn bývalého deblového daviscupového reprezentanta Davida Rikla, dokázal uhrát proti svému soupeři alespoň jeden set. Srbu Kecmanovičovi podlehl 4:6, 7:6, 2:6.

O poznání lépe se vedlo českým dívkám. Turnajová dvojka Markéta Vondroušová porazila Chorvatku Boskovičovou suverénně 6:0, 6:1.

„Vondroušová potvrdila svoje kvality a podle předvedené hry má velkou šanci na vítězství v celém turnaji," uvedl na adresu české naděje technický ředitel turnaje a technický manažer pořádajícího klubu TK Slavia Plzeň Jiří Kovářík.

Čtvrtfinále dvouhry si dnes zahraje také Monika Kilnarová, ta si poradila s Rumunkou Gunaovou 6:3, 6:1.

Turnaj ve dvouhře skončil pro další českou tenistku Lucii Kaňkovou, která ve čtvrtek ve čtvrtém kole prohrála s Rumunkou Roscaovou 2:6, 1:6.

Výsledky českých tenistů na mistrovství Evropy staršího žactva v Plzni – hoši, dvouhra, 3. kolo: Rikl (ČR) – Vitcov (Mold.) 6:1, 6:0, Jiroušek (ČR) – Fetisleam (Rum.) 6:3, 6:3, Patyk (ČR) – Grinvalds (Lot.) 6:1, 6:0. 4. kolo: Rikl – Kecmanovič (Srb.) 4:6, 7:6, 2:6, Dubrivnyy (Rus.) – Patyk 1:6, 1:6, Moutet (Fra.) – Jiroušek 6:2, 6:1.

Čtyřhra, 3. kolo: Patyk, Rikl – Bass, Stewart (V. Brit.) 7:6 (5), 6:1, Ramazzotti, Trapani (It.) – Jiroušek, Paroulek 6:1, 6:1.

Dívky, dvouhra – 3. kolo: Vondroušová (ČR) – Brune-Olsenová (Nor.) 6:2, 6:1, Kaňková (ČR) – Shytkouskayaová (Běl.) 6:1, 6:2, Kilnarová (ČR) – Krolitzkyová (Izr.) 6:2, 7:5. 4. kolo: Kilnarová – Gunaová (Rum.) 6:3, 6:1, Boskovičová (Chorv.) – Vondroušová 1:6, 0:6, Kaňková – Roscaová (Rum.) 2:6, 1:6.

Čtyřhra, 3. kolo: Pantůčková, Vondroušová – Hertelová, Kuliková (Pol.) 6:2, 6:0, Kaňková, Kilnarová – Ogutová, Olcayová 6:3, 6:1.