Z pozice lídra totiž hostovaly svěřenkyně nových trenérů Aleše Nováka a Jakuba Brečky na palubovce zatím druhého celku tabulky – VK České Budějovice.

První páteční zápas byl oproti předpokladům zcela jasnou záležitostí Plzeňanek. Sobotní odveta však už přinesla vyrovnaný souboj se šťastným koncem opět pro plzeňskou družinu.

„První zápas jsme odehráli velmi dobře. Domácí volejbalistky jsme přehrávali ve všech herních činnostech, soupeřky byly zcela bez šance na úspěch, výborně zahrála na pozici libera Prokšová,“ zhodnotil nečekaně hladké vítězství trenér Aleš Novák.

Sobotní odveta se však nesla ve zcela jiném duchu, hráčky Budějovic chtěly pochopitelně před svými fanoušky zvítězit. První set ovšem opět vyzněl pro Plzeňanky, ale další dva patřily domácín volejbalistkám.

„Soupeř nás zatlačil servisem a zlepšil také hru v poli. My už jsme nehráli tak důsledně, ale holky zabojovaly. Jasně jsme získali čtvrtý set a v tie-breaku to byl vyrovnaný boj, který nakonec v náš prospěch zvrátily mladé hráčky Benediktová s Berkovou,“ byl spokojen plzeňský kouč.

„Výhrami nad největším spolufavoritem jsme získali velký náskok a klid do další části soutěže,“ dodal Aleš Novák.

VK České Budějovice – Volejbal Plzeň 0:3 (-19, -22, -16) a 2:3 (-20, 16, 18, -15, -13).
Plzeň: Ulčová, A. Šmídová, Tyllová, Blumentritová, Bezděková, Beránková, libero Prokšová. Střídaly: Brožová, Valtová, Benediktová, Berková.

Ostatní výsledky: Řepy – Nusle 0:3 a 2:3, Slavia Č. Budějovice – Hlincovka 0:3 a 0:3.