V prvním zápase nevyšel Plzeňankám začátek úvodního setu. „Prohrávaly jsme 3:8, ale pak jsme především zásluhou Kodlové a smečařek Volákové a Černé výrazně zlepšily útok a to rozhodlo,“ zhodnotila hladkou výhru Slavie asistentka trenéra Diepolta Jitka Gorčíková.

Vstup do druhého utkání se hráčkám Slavie vůbec nepovedl. „Nemohly jsme se dostat do tempa, v prvním setu to byla doslova katastrofa,“ přiznala Gorčíková.

V následujících dvou setech opět zásluhou důrazného útoku měly navrch plzeňské volejbalistky a otočily stav na 1:2 na sety. Bohužel ve čtvrtém přišel nepochopitelný výpadek a Nusle srovnaly. V rozhodujícím tie breaku však kralovala Plzeň. „Soupeřkám jsme nedali ani nejmenší šanci, hráli jsme téměř bez chyb a zaslouženě zvítězili,“ byla nakonec spokojena asistentka Jitka Gorčíková.

Plzeňské volejbalistky si tak upevnily druhou pozici za zatím suverénním extraligovým týmem Střešovic. V pátek a v sobotu hostí v hale sportovního gymnázia v důležitých zápasech čtvrtý celek tabulky České Budějovice.

Sokol Nusle – Slavia VŠ Plzeň 0:3 (–22, –16, –16) a 2:3 (11, –21, –22, 13, –8). Sestava Slavie: Černá, Voláková, Kodlová, Doljaková, Větrovská, Netrvalová (libero), Sloupová, Kajlová, Ulrychová, Brožová, Hodková (jen v NE).

Ostatní výsledky: S. Bedřichov – S. Žižkov 0:3 a 2:3, PF České Budějovice – T. Střešovice 0:3 a 0:3.