Doma totiž hostily celek SK Hlincovka, který do té doby okupoval šesté místo. Plzeňanky však roli favoritek nezvládly a po nečekaně nepovedeném výkonu podlehly svým soupeřkám dvakrát 0:3.

Lokomotiva Plzeň – SK Hlincovka 0:3 (-13, -24, -23) a 0:3 (-23, -18, -15)

Domácí celek tentokrát nastoupil téměř v kompletní sestavě, citelně chyběla jen zkušená univerzálka Kokešová.

Vstup do prvního utkání se hráčkám Lokomotivy nezdařil, úvodní set prohrály hladce 13:25. Po domluvě se od druhého setu výkon Plzeňanek zlepšil, přesto i další dva sety těsně vybojovaly hráčky Hlincovky.

„Od začátku se nám nedařilo na příjmu, a tím trpěla celá naše hra. Měly jsme problémy v souhře, nedařilo se nám ani v útoku," vypočítával nedostatky ve hře svých svěřenkyň rozčarovaný trenér Jiří Šlehofr.

Ten doufal, že jeho tým uspěje alespoň v odvetě, ale marně. „Po prvním vyrovnaném setu, který jsme však opět v závěru ztratili, už hráčky nenašly síly na zvrat. Vázla nám souhra, holky nehrály kolektivně a postupně kupily zbytečné chyby. Soupeř nepředvedl nijak excelentní výkon, ale na výhru jim to stačilo," uvedl plzeňský kouč.

Nyní čekají Lokomotivu těžké zápasy v Mělníku. „Doufám, že se dá tým dohromady a předvede podstatně lepší výkon," přeje si trenér Šlehofr.

Lokomotiva: Brožová, Fuchsová, Doljaková, Vlková, Härtelová, Kajlová, libero Cibulková. Střídaly: Buriánková, Burianová, Chocholová.

Ostatní výsledky: Chodov – Braník 2:3 (21, -19, -19, 9, -13) a 3:1 (12, -19, 16, 23), SF Praha – Chabařovice 0:3 (-17, -21, -20) a 1:3 (20, -19, -11, -11), Rakovník – Mělník 0:3 (-18, -18, -17) a 0:3 (-18, -22, -14), volno měl Děčín.