V Praze se čekaly dva vyrovnané duely s týmem TJ Praga, ale nebylo tomu tak. Plzeňané si po kvalitních výkonech odvezli šest bodů za výhry 3:0 a 3:1.

Kvůli nemocem či jiným povinnostem cestovali Plzeňané do Prahy jen s devíti hráči.

„První set jsme začali koncentrovaným výkonem a od prvního technického time-outu si udržovali dvou až tříbodový náskok, který se nám v koncovce podařilo ještě navýšit. Do druhého setu soupeř zamíchal sestavou, avšak nás to nijak nevyvedlo z míry. Naopak jsme ještě přidali na servisu a komplikovali tak hráčům Pragy následný útok. Dařilo se nám při útoku z kůlu a překvapivě i ze středu a po čtyřbodové sérii už jsme nepovolili soupeři bodově se k nám přiblížit. Do třetího setu jsme šli s jasným cílem ukončit zápas a nepovolit soupeři jakýkoliv zvrat v utkání. Tento plán se nám podařilo splnit do puntíku, neboť jsme kralovali ve všech činnostech a v pohodovém tempu si dokráčeli pro cenné vítězství,“ popsal průběh prvního utkání Jakub Jarošík, který na postu libera nahradil Utlera.

Do druhého zápasu nastoupili hosté ve stejné sestavě jako v prvním. Soupeř zamíchal sestavou a tyto změny mu prospěly, neboť dokázal získat první set.

„Nám se již tolik nevedlo na servisu a i v útoku jsme nebyli tak důrazní, jak by bylo zdrávo. Ve druhém setu jsme se vrátili k tomu, co zdobilo naši hru v prvním zápase. Zlepšený servis dělal soupeři problémy, dařilo se nahrávači Holanovi a útočníci byli téměř neomylní. Třetí set byl jako přes kopírák. Soupeře jsme pořád drželi pod sebou a především dobrou obranou na síti tento set vyhráli. Čtvrtý set jsme zahájili s vidinou dalšího tříbodového vítězství, avšak nedařilo se nám vytvořit si vícebodový náskok. V polovině setu se nám konečně podařilo odskočit na dva body, na což soupeř reagoval zhasnutím světel v hale, nejspíš v domnění že při čekání na rozsvícení ztuhneme a jim se podaří náš náskok eliminovat. Pokus to byl sice hezký, ale nás to nezaskočilo a soupeře jsme během pár minut vyprovodili z kurtu,“ zhodnotil druhý zápas Jarošík.

TJ Praga – USK Slavia Plzeň 0:3 (-17, -18, -13) a 1:3 (22, -17, -19, -19).

USK: Holan, Vála, Nový, Brabec, Justa, Dlouhý, Jarošík. Střídali: Kouba, Kraus, Zahradník.