USK Slavia Plzeň - EGE České Budějovice 0:3 (-17, -17, -25)

USK: Kupilík, Bican, Stehno, Kvarda, Kouba, Ekstein, libero Utler. Střídal Perk.

Do utkání lépe vstoupili domácí, kterým se dařilo bodovat pestrým útokem a získali náskok 15:12. Pak však přišel málovídaný výpadek, obrat až na 21:15 pro hosty a o osudu úvodního setu bylo rozhodnuto. „Začali jsme dobře, podařilo se i něco zablokovat, ale pak jsme nedokázali přihrát těžké podání Pitnera a bylo hotovo,“ popsal devítobodovou šňůru domácí kapitán Petr Kvarda, tentokrát zaskakující na nezvyklém postu blokaře. Tento obrat se na plzeňských hráčích podepsal, v dalším pokračování nebyli schopni čelit kvalitní hře lídra, jehož pestrou hru výborně dirigoval plzeňský odchovanec Jan Ulč. Ve třetím setu domácí zabrali a po celou sadu si udržovali mírný náskok. Nezvládli však koncovku, když promarnili slibné vedení 23:19. „Sehráli jsme těžké utkání asi s nejlepším týmem soutěže, navíc v kombinované sestavě. Téměř všichni hráči hostů prošli extraligovým Jihostrojem, hráli i Ligu mistrů a to musí být někde znát. Snažili jsme se vzdorovat, ale měli jsme dobré jen krátké úseky. Naopak soupeř dokázal hrát dobře po celý zápas,“ řekl k utkání plzeňský trenér Miloslav Roušal.

EGE České Budějovice - USK Slavia Plzeň 3:1 (-17, 22, 17, 24)

USK: Kupilík, Bican, Hrubý, Stehno, Kvarda, Kouba, libero Utler. Střídal Ulč.

Odvetu začali lépe opět hráči Plzně. Překvapili domácí dobrou obranou na síti a kvalitním útokem. Když se k tomu přidala i dobrá hra v poli, o výsledku prvního setu bylo rozhodnuto. Od druhé sady ale zlepšili domácí podání, hostující USK měl horší příjem a musel často útočit z vysokých nahrávek, s čímž si domácí dokázali poradit a srovnali na 1:1. Třetí set byl v jasné režii českobudějovických hráčů. Velké drama se pak odehrálo ve vyrovnané čtvrté sadě. Nikdo si nedokázal vytvořit větší náskok, více štěstí i odvahy nakonec měli domácí, kteří zúročili svoje bohaté zkušenosti. „Škoda, že jsme to nedotáhli do tie breaku, v něm se může stát cokoli. Dobře jsme bránili i útočili, ale problémy jsme měli s příjmem, to možná rozhodlo,“ zhodnotil zápas plzeňský kouč.