Zápas, ve kterém mohli Plzeňané jen získat, začal pro hosty dobře.

Překvapivě bez problémů přihrávali a dokázali si tím vytvořit snadnější útok, ve kterém se téměř nemýlili. A když se k tomu přidala i dobrá obrana na síti i v poli, náskok Plzně narostl až na 19:12. Ten si plzeňští vysokoškoláci pohlídali, junioři dokázali v závěru jen korigovat, když odvrátili tři setboly.

I druhý set měl podobný průběh, hosté rychle vedli, ale reprezentanti dokázali manko smazat. Rozhodující náskok tak plzeňští hráči získali až při podáních Kupilíka a Kouby, kdy odskočili na rozdíl šesti bodů. Domácí trénér točil se sestavou, ale hosté hráli ve velké pohodě. Sebevědomě a nekompromisně útočili a velmi dobře blokovali. Nejlepší hráč reprezentace Uchytil byl dokonce po dvou jednoblocích Kvardy vystřídán a hosté si tak v poklidu dokráčeli pro vedení 2:0.

Ve třetí sadě se ovšem rozpoutala velká bitva.

Reprezentační mladíci začali hrát odvážně a najednou jich bylo plné hřiště. Neustále si udržovali dvoubodový náskok, který se hostům podařilo smazat až v polovině této sady. Domácí si jej ale ihned získali zpět, když zejména v útoku nechybovali. Zlom nastal až při taktickém střídání na podání, kdy Perk dokázal svým nepříjemným plachtícím servisem získat tři body a hosté se poprvé v setu dostali do vedení 20:19. Junioři ale opět zabrali a vedli o dva body. Plzeňáci kontrovali výbornou obranou a bylo opět srovnáno.

Nicméně první možnost k ukončení setu získala juniorská reprezentace. Naštěstí pro hráče USK ji ale nevyužila, dokonce odmítla i druhý setbol, a tak mohli hosté po úspěšném bloku Stehna slavit proměněný mečbol a velmi cenné a důležité vítězství.

„Smekám před kluky, utkání odehráli perfektně, nezalekli se výsledků juniorů a dokázali prodat vše, co umí,“ chválil své svěřence plzeňský trenér Roušal. „Dobře jsme přihrávali a blokovali, to byl základ našeho úspěchu. Pochvalu zaslouží celý tým včetně náhradníků,“ dodal kouč.

Další soutěžní zápasy čekají Plzeňany 13. a 14. ledna v Rakovníku, resp. v Kladně.

Sestava Slavie USK: Kupilík, Kraus, Hrubý, Stehno, Kvarda, Kouba, libero Utler. Střídali: Ekstein a Perk.