V domácím týmu nastoupilo několik hráčů, kteří dříve právě v juniorském celku USK hráli extraligu. A trochu nečekaně to byli domácí, kteří po vyrovnaném průběhu zejména druhého utkání zvítězili dvakrát 3:1 a posunuli se na pozici lídra, Plzeňanům zatím patří šestá příčka.

Jiskra Domažlice – USK Slavia Plzeň 3:1 (19, 19, -18, 21) a 3:1 (20, -24, 20, 23)

V prvním utkání domácí na svého soupeře doslova vlétli a poměrně snadno vyhráli dva úvodní sety. „Ve třetím setu jsme se chytili především díky chybám domácích hráčů. Čtvrtý set byl dlouho vyrovnaný, my jsme ale nezvládli koncovku a Domažlice zápas ukončily," popsal průběh prvního duelu smečař USK Jan Ekstein.

Ve druhém utkání se hosté zlepšili, ale výsledek byl nakonec stejný. „Všechny sety byly zcela vyrovnané, o vítězství Domažlic nakonec rozhodla jejich lepší nahrávka, a tím i útok," mínil plzeňský Jan Ekstein.

V příštím kole hostí volejbalisté USK v sobotu doma Jablonec (začátky 10 a 14 hodin), který má jen o dva body více než Plzeňané. „Je to tým složený ze starších a zkušených hráčů. My však chceme vyhrát, porážky by nás posunuly nebezpečně blízko ke spodku tabulky," říká Jan Ekstein.

USK: Ulč, Chlopčík, Kouba, Ekstein, Hrubý, Hodan, libero Utler. Střídali: Brabec, Heidlberger, Dlouhý.

Ostatní výsledky: Praga Praha – Česká Lípa 3:2 a 1:3, Jablonec n. N. – Ervěnice 3:0 a 2:3, Chabařovice – Ml. Boleslav 1:3 a 3:2, Netolice – Sokolov 3:2 a 3:2.

Soubojem o druhé místo v tabulce II. ligy žen byl víkendový duel dvou Lokomotiv v Liberci. V prvním vyhráli domácí 3:1, ve druhém Plzeňanky vedly již 2:1 na sety, ale nakonec se z těsné výhry opět radovaly domácí hráčky.

Lokomotiva Liberec – Lokomotiva Plzeň 3:1 (16, 22, -21, 12) a 3:2 (15, -20, -15, 18, 8)

Ostatní výsledky: SF Praha – Děčín 3:0 a 3:0, Chodov – Mělník 0:3 a 0:3, Střešovice B – Chabařovice 1:3 a 2:3, Tanvald – Rumburk 1:3 a 2:3.