Volejbalisté USK stále vedou

Plzeň - V 15. a 16. kole druhé ligy volejbalistů hostil vedoucí celek tabulky USK Slavia Plzeň mužstvo TJ Praga. Domácí opět potvrdili roli favorita a připsali si další dvě jednoznačná vítězství po výsledcích 3:0 a 3:1.

3.12.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Archív

„Dopadlo to tak, jak jsme si přáli,“ uvedl po konci druhého zápasu trenér Petr Kvarda. „Hráči Pragy sice nehráli špatně, bojovali, ale kvalita kádru byla na naší straně,“ dodal.

Po první hladké výhře 3:0 hosté ve druhém duelu přece jen získali pro sebe alespoň jeden set. „Ve druhém setu jsme trochu prostřídali sestavu a hosté toho dokázali využít. V dalších dvou jsme jim už ale nedali šanci a zápas dovedli k vítězství,“ zhodnotil druhý zápas Kvarda.

V dalším dvoukole čeká Plzeňany tým VK Karlovy Vary. „Vzhledem k postavení v tabulce jsme mírnými favority my, ale rozhodně to nebude lehké. Je tam vždy bouřlivé prostředí a je také otázkou, zda budeme kompletní. To by naši cestu za čtyřmi body mohlo zkomplikovat,“ soudí plzeňský kouč.

USK Slavia Plzeň – TJ Praga 3:0 (20, 25, 18) a 3:1 (21, –21, 16, 19). Sestava USK: Perk, Jiránek, Davídek, Stehno, Parkán, Eckstein, libero Utler. Střídali Chlopčík a K. Lohr.

Ostatní výsledky – 15. kolo: Ervěnice – Semily 3:0 (19, 18, 15), Ml. Boleslav – Příbram B 3:0 (20, 22, 20), Liberec – Rakovník 3:1 (15, 18, –17, 19), Česká Lípa – Karl. Vary 3:1 (–12, 17, 15, 14). 16. kolo: Ervěnice – Semily 3:1 (22, –22, 19, 17), Ml. Boleslav – Příbram B 0:3 (–14, –16, –18), Liberec – Rakovník 3:0 (18, 19, 17), Česká Lípa – Karl. Vary 3:1 (–22, 20, 17, 20).

Autor: Ivan Tafat

3.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
METAMORFÓZY. Některá vystavená díla téměř levitují v prostoru DEPO2015.

Výstava Metamorfózy v DEPO2015

Rána hodinu po večerce. Zamykají se cely na noc?

Praktici zavřeli své ordinace, pokračují v protestech

Plzeň - Mnoho praktických lékařů pro děti a dospělé ve středu zavřelo své ordinace.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.