Těžké časy prožívají v první lize volejbalisté USK Slavia Plzeň, prohráli již šestý zápas v řadě a pomalu opouštějí elitní osmičku, která si zajistí postup do play off.

USK Slavia – VSK Staré Město 1:3 (20,-24,-21,-20). USK: Kupilík, Bican, Hrubý, Stehno, Kouba, Kvarda, libero Utler. Střídali: Endres, Ulč.

Hosté působili dojmem, že přijeli utkání jen odehrát a výsledek je moc nezajímá. Toho domácí v úvodu zápasu využili a celkem v klidu získali první set. I ve druhé sadě byli plzeňští hráči lepší, ale nedokázalil si vytvořit větší náskok. Rozhodnout tak musela až vyrovnaná koncovka, ve které měli hosté za stavu 24:22 dva setboly, které však domácí dobrou obranou odvrátili. Následné zkažené podání ale nabídlo hostům další šanci a ti ji kvalitním podáním hned využili. „Škoda druhého setu, ten jsme měli uhrát a mohlo být vše jinak. Tady byl klíč k úspěchu v utkání, ale nezvládli jsme to a draze za to zaplatili,“ popsal klíčový okamžik utkání kapitán Plzeňanů Petr Kvarda. Hráčům Starého Města se poté začal dařit kvalitní servis, naopak domácí měli problémy s přihrávkou, čímž trpěl hlavně rychlý útok středem, asi nejsilnější zbraň plzeňských vysokoškoláků. Domácí si tak připsali na své konto další zbytečnou prohru. Rozladěný byl i trenér Roušal: „Ačkoli Staré Město přijelo ve slušné sestavě, tak k poražení rozhodně bylo. Bohužel nedokážeme dodržovat taktické pokyny a to na téhle úrovni nejde. Naše situace není růžová, ale budeme bojovat, do play off se chceme rozhodně dostat.“

USK Slavia Plzeň – Volejbal Brno B 1:3 (20,-24,-21,-20). USK: Kupilík, Kouba, Stehno, Bican, Ekstein, Hrubý, libero Utler. Střídali: Ulč, Endres, Perk.

V sobotním utkání se měli plzeňští volejbalisté utkat s rezervním týmem extraligového Brna. Ovšem vzhledem k reprezentační přestávce přijel soupeř se všemi mladými hráči z extraligového týmu včetně trenéra.

Domácí začali odvážně a udržovali si mírný náskok až do koncovky. V té hosté vytvořili nad sítí neprostupnou hráz a následným razantním útokem získali první set ve svůj prospěch. Druhý set rovněž dospěl do vyrovnané koncovky, ve které hosté opět využili své extraligové zkušenosti. Ve třetím setu již volejbalisté Plzně nedokázali rozjetého soupeře zastavit a začali kupit chybu za chybou. Konečný výsledek 15:25 tomu tak odpovídá. „Narazili jsme na kvalitního soupeře, který nás po celé utkání dostával pod tlak. Škoda, že jsme zejména na přihrávce neměli možnost ke střídání,“ okomentoval utkání Michal Kouba. Trenér Roušal dodal: „První dva sety se hrál kvalitní volejbal, my jsme bohužel pokaždé udělali více nevynucených chyb.“

(kva, taf)