Posílit své šance na boj o postup do první ligy se nepodařilo v prvním dvojzápase po vánoční přestávce volejbalistům USK Slavie Plzeň. Z pozice třetího celku tabulky hostili zatím čtvrté Netolice a nezískali ani jediný bod.

USK Slavia Plzeň – TJ Netolice 1:3 (-23, -18, 22, -21) a 1:3 (-20, 23, -22, -23)

V prvním utkání hosté po velkém boji získali náskok 2:0 na sety. Třetí sice získali na svou stranu Plzeňané, ale ve čtvrtém si Netolice už první vítězství nenechaly uniknout.

Také druhý zápas začali lépe hosté, ale domácí ihned vyrovnali na 1:1. V dalších dvou setech se strhla velká bitva.

„Ve třetím i čtvrtém setu jsme vždy vedli, ale v koncovkách setů jsme zbytečně chybovali a toho Netolice využily. My jsme byli příliš nervózní, naopak soupeř dobře podával a měl výborného hráče na smeči, kterého jsme nedokázali ubránit," přiznal smečař USK Slavia Jan Ekstein.

USK: Ulč, Heidlberger, Brabec, Hrubý, Kouba, Ekstein, libero Utler. Střídali: Holan, Chlopčík.

Ostatní výsledky: Dansport – Modřany 3:0 a 0:3, Karlovarsko B – Chabařovice 3:1 a 3:1, Jirkov – Jablonec n. N. 2:3 a 3:2, Č. Lípa – Ml. Boleslav 1:3 a 0:3.

Ve druhé lize volejbalistek Lokomotiva v prvním utkání vybojovala bod, ve druhém podlehla hladce domácím favoritkám 0:3.

VK Chabařovice – Lokomotiva Plzeň 3:2 (-23, 16, -23, 12, 3) a 3:0 (18, 20, 10)

Přes zisk bodu na hřišti suverénního lídra soutěže nebyl trenér Lokomotivy Jiří Šlehofr spokojen.

„Čekal jsem trochu víc, škoda prvního zápasu, který jsme měli dobře rozehraný. Rozhodl náš horší servis a hlavně příjem podání, od toho se pak odvíjela celá hra," hodnotil duely plzeňský kouč.

Lokomotiva: Brožová, Fuchsová, Kajlová, Pavlíčková, Pittermannová, Jurčenková, libero Michalcová. Střídaly: Stefanovičová, Härtelová.

Ostatní výsledky: Bohemians – SF Praha 3:0 a 2:3, Liberec – Mělník 3:1 a 3:2, Rumburk – Jirkov 3:1 a 3:1.