Druhé lize zbývala do konce tohoto ročníku ještě dvě kola. Rozhodnutí svazu však potvrdilo, že průběžné pořadí tabulky je již bráno jako konečné.

Osud následných baráží a jiných kvalifikačních utkání je zatím ve hvězdách.

Bude záležet na dalším vývoji epidemie, ale jedno je jisté. Slavia Plzeň se po deseti letech umístila na první příčce druholigové tabulky a stala se vítězem soutěže.

To se podařilo naposledy v sezonách 2008/2009 a 2009/2010, kdy následně postoupili Západočeši do první ligy.

V ní Plzeň bojovala čtyři ročníky a v sezóně 2011/2012 obsadila dokonce sedmou příčku.

Anna Dědová na mistrovství světa juniorek 2018 v Koreji získala bronzovou medaili.  
Příprava na sucho střelbu a trénink nenahradí, ví pistolářka Dědová

Po neúspěšném ročníku 2013/2014, kdy byl problém obsadit především nahrávačský post, spadla Slavia zpět do druhé ligy, ve které bojovala doposud.

Kombinace starších vyzrálejších hráčů společně s mladými nadějemi byla klíčovým aspektem Slavie k úspěchu v letošní sezoně.

„Jsem na kluky hrdý, i když to není konec, který jsme si přestavovali. Chtěli jsme v aktuálním ligovém ročníku řádně dohrát zbylá dvě kola a užít si dosyta oslavy,“ zamrzelo trenéra USK Plzeň Michala Koubu.

„I tak si ale myslím, že je vítězství zasloužené. Celou sezonu jsme předváděli stabilní a bojovný výkon a kromě několika mála proher se silnějšími soupeři jsme se poprali o každý bod a prokázali, že máme na první místo,“ mohl být spokojený trenér Michal Kouba.

„Následovat bude hráčská schůze, kde si sdělíme postoje do další sezony. Poté budeme čekat na vyjádření svazu ohledně kvalifikačních utkání o první ligu mužů,“ dodal Kouba.