Béčko pražského extraligového celku (s áčkem pražských Lvů se Plzeň shodou okolností utkala na domácí palubovce v druhém kole Českého poháru) přijelo do Plzně s lehce omlazenou sestavou oproti prvnímu letošnímu vzájemnému zápasu. Nemělo tak jistou mezihru, razanci na útoku ani jistotu za koncovou čarou, jakou obvykle mívá.

Díky tomu se Plzni dařilo lépe přihrávat, a především výbornou hrou plzeňských střeďáků, které soupeř nebyl schopen ubránit, se dostala Plzeň do vedení. Naopak Lvi měli problém s útokem, protože smeče z bodových nahrávek častokrát končily v blocích Plzeňáků, či byly nadraženy. Plzeň tak dokázala následně bodovat z ubráněných balonů.

Vyjma druhého setu, kdy soupeř průběžně zaujímal lehké vedení a teprve až ve vyrovnané koncovce dokázala Plzeň zvrátit vývoj sady, byl zápas v režii domácích. Dobrou obranou a účinným útokem nedovolili Západočeši svěřencům bývalého plzeňského volejbalisty a trenéra pražských Lvů Miroslava Malána se do zápasu naplno dostat. Pražané tak odjeli domů s prázdnou.

Plzeňané tak mají po vítězství na svém kontě čtyři body a nadále se nacházejí na posledním místě v tabulce. Ve zbytku v základní části čekají plzeňské volejbalisty Slavie souboje s týmy ČZU Praha, MFF Praha a béčkem Jihostroje Českých Budějovic.

Spoluautor: Jakub Brabec