USK Slavia Plzeň - ČZU Praha B 0:3 (-25, -16, -22)

USK: Kupilík, Kraus, Hrubý, Stehno, Kvarda, Ekstein, libero Utler. Střídali: Marek, Endres, Perk, Ulč.

Jak už se pomalu stává pravidlem, k pátečnímu zápasu přijel soupeř Plzeňanů posílen o extraligové hráče, tentokrát byl mezi nimi i plzeňský odchovanec Michal Záveský. Plzeňští volejbalisté nastoupili v sestavě z posledního vítězného zápasu v České Lípě. V prvním setu se hrál kvalitní a vyrovnaný volejbal až do koncovky, tam domácí v rozhodujících chvílích udělali zbytečné chyby, které zkušení hosté využili a získali první set pro sebe. Druhý set se domácím příliš nepovedl, pokračovali v hromadění zbytečných chyb. Do třetího setu pozměnili sestavu a byli hostům vyrovnaným soupeřem. Nicméně do koncovky vstupovali volejbalisté ČZU s bodovým náskokem, který si pohlídali a dovedli zápas do vítězného konce. „Hosté se mohli spolehnout především na souhru nahrávače Sýkory s univerzálem Novákem, kteří pro nás byli největším nebezpečím. Nicméně ubránit se nám je téměř nepodařilo. I oba smečaři hostů potvrdili, že trénují a hrají s extraligovým týmem,“ okomentoval průběh utkání zaskakující trenér Karpíšek.

USK Slavia Plzeň - Sokol Dobřichovice 0:3 (-23, -19, -23)

USK: Perk, Marek, Hrubý, Endres, Kraus, Ekstein, libero Utler. Střídali: Davídek, Kupilík, Stehno.

Jestliže k předchozím zápasům nastupovali volejbalisté Plzně proti posíleným soupeřům, Dobřichovice přijely bez blokaře Thomayera a ústředního smečaře Vokála. Domácím se naskytla šance pokusit se aktuálně druhý tým tabulky potrápit, bohužel se tak nestalo. První set se nesl ve smyslu bodových sérií díky nepřesnostem na obou stranách sítě. V koncovce měli domácí možnost získání setbolu. Tu však nevyužili a hosté trpělivou hrou třetí setbol proměnili v zisk sady. Druhý set se hráčům Plzně vůbec nepovedl, a hosté tak neměli mnoho problémů dostat se do vedení 2:0. Ve třetím setu se rozhodovalo opět v koncovce, kde se opět potvrdila ne příliš dobrá forma domácích hráčů, a hosté nekompromisním útokem po lajně proměnili hned svůj první mečbol.

Plzeňany ještě čeká příští týden zápas s juniorskou reprezentací v Liberci, kde mohou jen překvapit, a pak třítýdenní přestávka. Po ní se budou snažit navázat na kvalitní výkony z úvodu soutěže a vybojovat účast v play off.