S cílem vybojovat na palubovce Jirkova jednu výhru odjížděli k zápasům na sever Čech druholigoví volejbalisté USK Slavia Plzeň. V prvním zápase se jim vůbec nedařilo a hladce jej prohráli, ve druhém po zlepšeném výkonu získali kýžené tři body za výhru 3:1.

VK Jirkov – USK Slavia Plzeň 3:0 (13, 18, 13) a 1:3 (-25, -20, 21, -19)

Od začátku prvního setu tahali hráči USK za kratší konec, domácí poměrně lacino získali hladké vítězství.

„První zápas se nám vůbec nepovedl, za soupeřem jsme zaostávali hlavně na bloku a na smeči," přiznal po porážce smečař Slavie Jan Ekstein.

Do druhého duelu proto nastoupili Plzeňané se změnami v základní sestavě.

„Hrubý přešel z postu blokaře na univerzála a jeho místo zaujal junior Nový. Domácí hráli stejně jako v prvním utkání, ale my jsme se zvedli. Mohli jsme vyhrát 3:0, ale utekl nám závěr třetího setu. Přesto jsme svůj cíl splnili a přivezli si tři důležité body," byl spokojen plzeňský hráč.

Již zítra přivítají slávisté doma rezervu extraligového Karlovarska.

„Doma chceme bodovat v obou zápasech naplno. V Karlových Varech jsme prohráli, když domácí nastoupili posíleni o pendly z A týmu, máme jim tedy co vracet," uvedl smečař USK Jan Ekstein.

USK: Holan, Brabec, Kouba, Ekstein, Hrubý, Dlouhý, libero Utler. Střídali: Justa, Chlopčík, Heidlberger, Nový, Zahradník.

Ostatní výsledky: Dansport Praha – Jablonec n. N. 3:2 a 3:0, Chabařovice – Netolice 3:0 a 3:1, Modřany – Ml. Boleslav 3:1 a 2:3, Karlovarsko B – Č. Lípa 3:2 a 3:2.