Západočeši však proti těžkému protivníkovi zabojovali a povedlo se jim urvat z obou duelů celkově dva body, čímž se postarali o příjemné překvapení.

První dopolední měření sil se vydařilo Příbrami B, která dovolila domácím získat jediný set. Po polední pauze plzeňský celek zabojoval a zaskočil favorita, když urval těsnou výhru.

„Určitě jsme rádi za dva body, jelikož jsme první, kdo dokázal úřadujícího mistra v této sezoně porazit. Byť byl soupeř ve slabší sestavě oproti prvnímu zápasu, kdy mu odjely opory z A týmu,“ vysvětloval hrající asistent trenéra Slavie Plzeň Jakub Brabec, jehož přece jenom mrzí, že jeho tým ještě nebral nějaký bod navíc.

„V prvním dopoledním utkání jsme potrápili i soupeřovu nejsilnější sestavu a rvali se o každý balon. Nicméně Příbram se vždy dokázala semknout a v nejtěžších momentech ukázala svoji nadvládu jak na servisu, tak především v obraně a hře v poli. To byly ty rozdílové balony, kdy jsme nebyli schopni přihrát jejich tvrdý servis a prosadit se na útoku,“ hodnotil výkon plzeňských volejbalistů Jakub Brabec.

O víkendu zajíždí USK Slavia Plzeň na půdu osmých Netolic.

USK Slavia Plzeň – VK Příbram B 1:3 (-13, 20, -18, -19) a 3:2 (24, -18, 21, -23, 14)

Sestava Plzně: Holý, Hrubý, Jarošík, Kraus, Justa, Komorous , Dlouhý, Nový, Kozel, Utler, Brabec. Trenér: Michal Kouba.