Vzhledem k postavení v tabulce byli domácí favority, což nakonec také splnili, ale v prvním utkání jim byli Plzeňané vyrovnaným protivníkem.

V první zápas předvedli plzeňští volejbalisté velice slušný výkon. Od úvodu útočili a dokázali soupeře zatlačit, ale bohužel nedokázali udržet kvalitní hru i v koncovkách setů. První set po velkém boji získali domácí, druhý poměrně přesvědčivě vyhráli slávisté. Také dva další sety byly vyrovnané, ale v obou nakonec uspěli hráči České Lípy.

„Svými chybami jsme se připravili o vítězství. Bylo to pro nás velké zklamání, v České Lípě jsme chtěli vybojovat alespoň jedno vítězství a k tomu jsme byli hodně blízko," litoval plzeňský Pavel Utler.

Do druhého zápasu nastoupili hosté s pozměněnou sestavou. Zahradníka na nahrávce nahradil Burian a Kovandu na bloku Nový.

Ke zlepšení to však nevedlo, naopak Plzeňané nedokázali navázat na svůj slušný výkon z prvního zápasu. V průběhu utkání prostřídali téměř všechny posty, ale vůbec ničemu to nepomohlo.

„Soupeř hrál mnohem lépe, razantně podával a svým pestrým útokem nás pohodlně přehrál. My jsme navíc dělali spoustu nevynucených chyb," uvedl k hladké porážce Pavel Utler.

O víkendu čeká volejbalisty USK Slavia v domácím prostředí dvojzápas s Netolicemi, které jsou v tabulce těsně před plzeňským celkem.

Lokomotiva Česká Lípa – USK Slavia Plzeň 3:1 (25, -19, 22, 24) a 3:0 (18, 15, 18).

USK: Zahradník, Brabec, Kouba, Justa, Dlouhý, Kovanda, libero Utler. Střídali: Burian, Nový.

Ostatní výsledky: Jirkov – Netolice 3:0 a 2:3, Domažlice – Chabařovice 3:1 a 3:0, Modřany – TJ Praga 2:3 a 0:3, Dobříš – Karlovarsko B 2:3 a 3:0.