Fakta – 3. zápas: USK Slavia Plzeň – TJ Sokol Dobřichovice 0:3 (-16, -21, -17).

Konečný stav série: 0:3.

Od úvodních výměn bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Hosté, byť hrající bez libera, vynikali zejména dobře organizovanou obranou, a to jak na síti, tak i v poli.

V chladném prostředí plzeňské haly se domácím nedařilo v úvodním setu ani podání, takže dobřichovičtí hráči si dovolili i několik pohledných útočných kombinací.

Ve druhé sadě se hra Plzně zlepšila. Velmi dobře, zejména v útoku, hrál mladý Kraus, kterému se podařilo bodovat i na servisu.

Bohužel zůstal v tomto směru osamocen, plzeňským vysokoškolákům se vůbec nedařil útok středem sítě, jindy jejich velká zbraň.

„Je to škoda, chtěli jsme Dobřichovice víc potrápit,“ pravil plzeňský trenér Roušal.

„Mohli jsme hrát bez nervů, neboť náš cíl jsme už splnili, resp. překročili, ale nebyl to od nás vůbec dobrý výkon,“ hodnotil.

Na hře Plzně byla znát absence Perka, Kvardy a Davídka. „Jejich zkušenost nám chyběla,“ pokračoval v bilancování Roušal.

„Navíc vázla souhra nahrávače se středovými hráči a univerzálem a to se pak na téhle úrovni hrát nedá. Ale Dobřichovice hrály dobře, je to zkušený tým a není náhodou několik let na špici první ligy,“ shrnul důvody porážky plzeňský kouč.

Ani změny v sestavě ve třetím setu domácímu výkonu nepomohly, a tak si dobřichovičtí hráči dokráčeli k pohodlnému, ale zaslouženému postupu do semifinále.

Plzeňští hráči obsadí v konečném pořadí překrásné 7. místo, což je pro oddíl nejlepší umístění v historii.

Sestava: Kupilík, Bican, Kouba, Kraus, Hrubý, Endres, libero Utler – střídali: Stehno, Ekstein.

Další výsledky: Česká Lípa – České Budějovice 2:3 (-22, 23, 14, -22, -13), série celkově 0:3, ČZU Praha B – Staré Město 3:1 (17, 19, -22, 18) a 3:0 (22, 25, 20), stav série 2:2, Benátky n. Jizerou B – Kladno 0:3(-23, -22, -20), série celkově 0:3.