Volejbalisté jsou stále bez porážky

Plzeň - Po dvou překvapivých výhrách na Moravě se volejbalisté USK Slavia Plzeň představili poprvé na domácí palubovce, kde potvrdili dobrý vstup do sezony a prodloužili vítěznou šňůru.

11.10.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

USK Slavia Plzeň - Lok. Česká Lípa 3:2 (20, -22, 11, -22, 14). Úvod zápasu byl oboustranně nervózní, přesto si domácí vybojovali mírné vedení, které udrželi až do konce 1. setu. I druhé dějství bylo podobné, ale hosté v koncovce prokázali více odvahy. Třetí set vyzněl jasně pro domácí, ovšem ve čtvrtém znovu uspěli hosté, a tak musel rozhodnout tie-break. Do něho lépe vstoupili hosté, vedli 8:5, ale plzeňští hráči zabojovali a zápas urvali pro sebe nejtěsnějším poměrem. „Nebyl to od nás nejlepší volejbal, ale za výhru jsem rád. Měli jsme to dobře rozehrané a určitě bylo v našich silách rozhodnout dříve než v pěti setech,“ mínil po zápase trenér Miloslav Roušal.

Sestava: Kupilík, Bican, Davídek, Hrubý, Kvarda, Kouba, libero Utler. Střídali: Stehno, Perk, Marek.

USK Slavia Plzeň - Benátky n. Jizerou B 3:2 (-20, 22, 18, -22, 12). Vstup do zápasu vyšel lépe záložnímu týmu extraligových Benátek, ve kterém se představil explzeňský smečař Parkán. Po důrazné domluvě trenéra tým USK zabral a další dva sety získal pro sebe. Domácí vedli i ve čtvrtém setu 10:7, ale hosté ve vyrovnané koncovce se štěstím uspěli. Tie-break ale měli pod kontrolou Plzeňané, hned v úvodu si vytvořili mírné vedení a to udrželi až do konce.

Sestava: Kupilík, Bican, Stehno, Hrubý, Kouba, Ekstein, libero Utler. Střídali: Perk, Davídek. (pk, taf)