Volejbalisté doma dvakrát naplno bodovali

Plzeň – Poprvé v této sezoně se na domácí prvoligové palubovce představili volejbalisté USK Slavia Plzeň. A dařilo se jim nad očekávání dobře, dvě vítězství za plný počet bodů čekal málokdo.

17.10.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

V prvním utkání zavítal do Plzně soupeř mající nejvyšší ambice – VK Kladno. Avšak domácí hráči na to nebrali vůbec zřetel a od prvních výměn dali jasně najevo, kdo bude na hřišti pánem. Úvodní sada byla jak z říše snů, vysokoškolákům se dařilo téměř vše a výsledkem byl debakl 25:13. Daleko větší boj nabídl druhý set, v jehož průběhu si hosté vytvořili až pětibodový náskok, ale sada nakonec dospěla do vyrovnané koncovky, kterou zvládli lépe Plzeňané. „Po jasně vyhraném prvním setu jsme polevili, naštěstí jsme udrželi pevné nervy a v rozhodujících chvílích si pomohli blokem," říká ke klíčové situaci zápasu kapitán Petr Kvarda. To pravděpodobně silný tým Kladna definitivně zlomilo, a tak USK slavil překvapivou, ale zcela zaslouženou výhru. „Musím kluky pochválit, hráli opravdu dobře. Perfektně blokovali a hosty tím úplně odrovnali, to se pak koučuje úplně samo," uzavřel hodnocení zápasu s úsměvem ve tváři trenér Plzně Miloslav Roušal.

USK Slavia Plzeň – VK Kladno 3:0 (13, 24, 17). USK: O. Kupilík, Bican, Kvarda, Kouba, Hrubý, Endres, libero Utler. Střídal: Šebek.

Do zápasu s Ervěnicemi vstupovali Plzeňané jako favorité, a to jim trochu svazovalo ruce. Navíc ze hry musel v průběhu úvodního setu odstoupit zraněný smečař Kouba. Nikdo si v této fázi nedokázal vybojovat větší bodový náskok, a tak rozhodovala až koncovka, ve které hosté udělali nevynucenou chybu a tím tuto sadu ztratili. Druhý set se hrál v režii USK, který si zejména dobrým blokem vytvořil až šestibodový náskok. Bohužel zhoršený příjem podání měl za příčinu stáhnutí náskoku až na dva body, víc ale domácí naštěstí nepovolili.

Také další sada se hrála podle plzeňských not, podávající Hrubý zařídil nevídaných šest bodů v řadě. Ale totální selhání v koncovce vše zvrátilo. Podobný průběh měl i čtvrtý set. Plzeňané si vytvořili pětibodový náskok, který ale Ervěnice dokázaly smazat. „V této fázi jsme udělali hrozné chyby, hráli jsme zbrkle a dovolili hostům srovnat snad během jedné minuty, to se nesmí stávat," řekl k této situaci kouč Plzně Roušal. Domácí tak zasadili rozhodující úder až pěti body v řadě za stavu 19:18, což bylo i na houževnatě bojující Ervěnice příliš. „Dnes to bylo vybojované, ale o to si tří bodů ceníme více. Byť jsme si několikrát vytvořili větší náskok, tak hosté nás dokázali vždy dotáhnout. Naštěstí nám v rozhodujících chvílích fungoval blok, který se zdá být naší nejsilnější zbraní," shrnul zápas plzeňský smečař Ekstein.

USK Slavia Plzeň – VK Ervěnice 3:1 (23, 23, -21, 19). USK: O. Kupilík, Bican, Kvarda, Kouba, Hrubý, Endres, libero Utler. Střídal: Ekstein.

Autor: Ivan Tafat

17.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Sedmiletý chlapec jel načerno, dluh přišli vymáhat exekutoři

V Privamedu se otevírá Centrum mamografického screeningu
2

Šoféři nedodržují přestávky

Plzeňský kraj – Policisté kontrolovali v celém kraji řidiče náklaďáků a autobusů.

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Plzeňsko - Ve středu 18. října najdete v Plzeňském deníku prvňáky ze 7. ZŠ Plzeň. Nezapomeňte si koupit noviny.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.