Předzápasové předpoklady však nakonec vzaly za své. Předposlední celek tabulky sice v prvním zápase prohrál těsně 2:3, ve druhém však zvítězil 3:1. Nečekaně si tak odvezl z Plzně čtyři body, které mu mohou výrazně pomoci v cestě za záchranou, Plzeňanům nadále patří tžetí příčka tabulky.

První set úvodního duelu patřil po jednoznačném průběhu plzeňským hráčům. Následující dva sety se hra vyrovnala, byla plná nevynucených chyb na obou stranách, ale více jich bylo na straně domácích. Soupeř se osmělil, zjistil, že je schopný v Plzni bodovat, což se mu nakonec podařilo. Čtvrtý vyrovnaný set slávisté v napínavém závěru získali pro sebe a také v pátém setu měli nepatrně navrch, což znamenalo alespoň vítězství za dva body.

Druhý zápas se pro domácí od úvodu nevyvíjel příznivě. Přes několik střídání byli v prvních dvou setech pod neustálým tlakem. Hosté si lépe přihrávali a dařilo se jim úspěšně útočit přes obranu Plzeňanů, kterým se příliš nevedlo na servisu. Mírné zlepšení a naděje svitla domácím ve třetím setu, ale čtvrtý set opět patřil Modřanům, které mohli slavit velice cenné vítězství.

USK Slavia Plzeň – Modřany 3:2 (18, -23, -24, 23, 12) a 1:3 (-19, -21, 17, -19).

USK: Kraus, Jarošík, Kovanda, Dlouhý, Holan, Brabec, libero Utler. Střídali: Zahradník, Nový, Muknšnábl, Kouba, Justa.

Ostatní výsledky: Chabařovice – Netolice 3:1 (-17, 19, 16, 19) a 3:1 (10, 15, -23, 23), Česká Lípa – Domažlice 3:1 (17, -22, 12, 23) a 3:1 (23, -25, 18, 26), Karlovarsko B – Příbram B 1:3 (-16, -21, 20, -15) a 0:3 (-25, -22, -21), Jirkov – Praga 3:0 (15, 23, 23) a 2:3 (-17, 11, 14, -22, -15).