USK Slavia Plzeň – TJ Netolice 2:3 (14, -21, -22, 17, -10) a 3:1 (19, 11, -23, 23).

První set úvodního duelu byl jasnou záležitostí domácích. Od druhého setu však došlo ke zvratu, následoval boj o každý míč a hosté zvrátili stav na 1:2 na sety.

„Ve čtvrtém jsme vrhli všechny síly do dotažení zápasu alespoň do tie-breaku. To se nám povedlo, ale v pátém setu nás od úvodu Netoličtí přehrávali a udržovali si několikabodové klidné vedení a nakonec zvítězili a brali dva body,“ litoval hráč USK Pavel Utler.

Ke druhému zápasu nastoupili domácí se dvěma změnami v základní sestavě. Místo smečaře Kouby hrál Justa a místo nahrávače Ulče Holan.

Od úvodu druhého utkání měli Plzeňané jasně navrch. Rychle získali první dva sety a přes těsnou porážku ve třetím dotáhli zápas ke tříbodové výhře, když v útoku se nejvíce prosazoval univerzál Jakub Brabec.

„Celkově to nebyly z naší strany příliš povedené zápasy, náš herní projev byl matný a plný chyb a nepřesností, vázla kombinační hra, a to hlavně středem sítě. Můžeme být spokojeni se čtyřmi body a setrvání na třetím místě tabulky,“ uvedl Pavel Utler.

USK: Ulč, Kouba, Kraus, Kovanda, Dlouhý, Brabec, libero Utler. Střídali: Holan, Justa, Nový.

Ostatní výsledky: Chabařovice – Č. Lípa 1:3 a 1:3, Karlovarsko B – Domažlice 3:0 a 0:3, Jirkov – Modřany 3:1 a 2:3, Praga – Příbram B 0:3 a 0:3.

Ve druhé lize žen celek Volejbal Plzeň B dvakrát hladce zvítězil na palubovce posledního Litvínova. Tým 15. ZŠ Plzeň vybojoval doma proti vedoucím Chabařovicím jeden bod.

Výsledky: Litvínov – Volejbal Plzeň B 0:3 (-19, -13, -20)a (-17, -13, -15), 15. ZŠ Plzeň – Chabařovice 2:3 (-23, -22, 24, 20, -12) a 0:3 (-15, -19, -20), Příbram – Mělník 3:1 a 1:3, ČVUT Praha – Žižkov B 3:1 a 3:0, Děčín – Třebín 3:0 a 3:0.