Úřadující mistr přivítá dnes od 18 hodin v Městské sportovní hale na Slovanech tým z Frýdku-Místku, duel bude řídit dvojice rozhodčích Luděk Točík – Martin Zych.

Oba dnešní soupeři mají již jistou účast v elitní osmičce. Ale zatímco Plzeň je již jistým vítězem základní části, o konečném umístění Frýdku rozhodne až poslední kolo.

A je pravděpodobné, že tihle dva soupeři spolu utvoří jednu ze čtvrtfinálových dvojic.

Frýdek je totiž nyní sice šestý, ale proti lídrovi z Plzně, který doma ještě neztratil, bude jen těžko bodovat.

Před něj se tedy s největší pravděpodobností dostanou Lovosice, které hostí beznadějně poslední Přerov a také Karviná, jež bude v souboji proti Jičínu favoritem.

To jsou ale pouze spekulace, rozhodne se dnes na hřišti. Frýdek nastřílel v dosavadních 21 zápasech 598 branek, na chlup stejně jako Plzeň.

Nejlepším střelcem týmu z východu republiky je Vojtěch Petrovský, který se 161 zásahy vede soutěž produktivity celé extraligy.

Střelecký apetit Vojtěcha Petrovského udržuje v bdělosti také brankáře Plzně Karla Šmída. „Kvůli tomu, kolik dává gólů, jsem se u videa soustředil převážně na něj. To bude potřeba také při zápase," přiznal Šmíd, který ve většině zápasů kryl záda zkušenému Radku Motlíkovi, ale v posledních zápasech dostává hodně příležitostí a poslední vítězné utkání v Jičíně dokonce odchytal celé.

Také proti Frýdku se nejspíš postaví do branky od začátku on. „Na zápas už se moc těším. Beru to tak, že musím vedení týmu ukázat, že zvládnu chytat i v play-off," říká sebevědomě Karel Šmíd.

Pokud se chce Frýdek v play-off Plzni vyhnout, má jedinou možnost – bodovat.

„Jít z osmého místa na Plzeň a postoupit přes ní není nereálné, ale je to nejtěžší možný soupeř. Má nejvyrovnanější kádr a zápasy u nich se nevyhrávají. Play-off je však ošidná soutěž, je to úplně něco jiného než zápasy v základní části. Zraní se jim jeden dva klíčoví hráči, nám vyjde životní zápas a doma pak můžeme porazit každého," spřádá plány brankář Frýdku Vít Pyško.

V této sezoně už se Plzeň s Frýdkem utkala dvakrát na jeho půdě. Nejprve v extralize prohrála 21:26 a potom v Českém poháru zvítězila 30:24.