V pětašedesátičlenném startovním poli nechyběli cyklokrosoví reprezentanti Kamil Ausbuher a Jan Chrobák, dráhoví specialisté Milan Kadlec a Pavel Šubrt, vynikající silničář Radek Bečka či překvapení víkendového závodu Praha – Karlovy Vary – Praha Martin Hačecký z pražské Dukly.

Do prvního úniku se dostal biker Václav Hlaváč, ale jeho snaha mu vydržela jen tři kola. Na desátém kilometru odskočili Michal Kesl, Roman Hanzelín a a Vojtěch Hačecký. Perfektní spoluprací dokázali uprchlíci čelit hlavnímu pelotonu celých třináct kilometrů. Skupina ale byla nakonec dohnána hlavně díky aktivitě cyklokrosařů a vydařené stíhací jízdě Ondřeje Zelinky s Martinem Němečkem.

Hlavní pole se pak drželo pohromadě a pouze zrychlovalo tempo, které se stupňovalo díky prémiovým spurtům. „V posledních dvaceti kolech byla totiž pro nejrychlejšího jezdce v cíli každého okruhu připravena finanční prémie, a to drželo jezdce v maximálním tempu,“ popsal způsob motivace závodníků Jan Kotal, ředitel celého seriálu.

Z vítězství se nakonec radoval Jiří Nesveda z pražské Sparty. Vítěz Giant ligy nenašel přemožitele v závěrečném spurtu, který mu dobře připravili týmoví kolegové.

V soutěži aktivity Exe Jeans prestige dominoval další sparťan a juniorský mistr světa Ondřej Lukeš st.

Výsledky Odvety za Giant ligu – Velké ceny Plzeňského deníku: 1. Nesveda 1:11:35 hod., 2. Lukeš ml. (oba AC Sparta Praha), 3. Ausbuher (CK Podbořany), 4. Chrobák (Jonson Controls).

Powerade Cup juniorů: 1. Feiferlík, 2. Rajs, 3. Holub (všichni ZČE Plzeň).

Exe Jeans prestige (soutěž aktivity): 1. Lukeš st. (Sparta Praha) 8 b.