„Vítězství se zpočátku rodilo těžce. Opět jsme předvedli takový náš klasický začátek. Do 25. minuty se se soupeřem přetahujeme, ale když se dostaneme do tempa, tak protivníkovi gólově odskočíme,“ řekl křídelník Ondřej Šafránek, který se s pěti brankami zařadil k nejlepším střelcům Plzně v utkání.

Zaskočilo vás Brno?

Neřekl bych. My jsme byli opět dobře připravení, ale spíš bych hledal problém v našem přístupu.

Jak reagovali trenéři o poločasové přestávce?

Nevím, protože já jsem zůstal na hřišti a házel jsem na bránu a rozstřeloval jsem se. Trenéři nebývají ostří, ale vyčtou nám to, co děláme špatně.

Házení na branku vám pomohlo, protože ve druhé půli jste nastřílel pět gólů, čímž jste řídil obrat mužstva.

Vždy se takto zahřívám, rozcvičuji a teď to vyšlo (úsměv). V první půli jsem byl na hřišti minutu a půl a během ní se toho příliš zvládnout nedá.

V sezoně jste zatím víc než pět gólů nedal. Začíná se vám dařit?

Musím zaklepat na zuby, od začátku sezony se cítím dobře i na trénincích. Záleží, jestli v utkání dostanu přihrávky nebo zda se vyskytne gólová příležitost.

Tomáš Nejdl (s míčem).
Konečně jsem podal nadstandardní výkon. Na Strakonice se těším, říká Nejdl

Brno vás sedm let neporazilo. Vnímal jste tuto sérii?

Nevnímal. Tahle informace mě překvapila. S Brnem jsou zápasy složité, ale dnes jsme po dlouhé době dosáhli solidního výsledku, za což jsme rádi.

Naznačuje sedmá výhra v řadě rostoucí formu?

Karviná je neustále dva body před námi. Souhlasím ale, že jsme se herně a výsledkově zvedli.

Ukazuje už tabulka, jaké bude rozložení sil?

Myslím si, že tabulka tak, jak je, by mohla i zůstat na konci základní části. Nové Veselí čtvrté, Zubří třetí a my druzí.

V hale bylo hodně dětí…

Atmosféra byla skvělá. Bylo hezké, že přišlo více diváků včetně dětí.

Vnímá hráč, že v hale je více dětí než obvykle?

Ano. Mladší kluci z Talentu mě rozstleskávali při střelbě na branku o přestávce, což mi pomohlo. Byli slyšet a bylo to hezké.

Talent Plzeň⋌36

SKKP Brno  ⋌23

Poločas: 15:12. Vyloučení: 3:4. ŽK: 1:0. Sedmimetrové hody: 4/2:1/0.Sestava Talentu: Šmíd, Herajt – Douda 4, Nejdl 5, Linhart 3, Šafránek 5, Korbel 4, Tonar 3, Stehlík 5, Režnický 5, Vinkelhöfer 2/2, Šindelář, Chmelík, Kaplan.