Západočeši mají po devíti odehraných zápasech na kontě osm vítězství a i nedále vévodí extraligové tabulce.

Pozici favorita potvrzovala Plzeň také v úvodu středečního utkání, když po deseti minutách vedla 5:2. Potom ale vinou mnoha nepřesností v útočné fázi dovolila Jičínu srovnat ve 14. minutě na 5:5 a nerozhodný stav byl také pět minut před koncem prvního poločasu – 8:8.

V následujících dvou minutách ale Plzeň skórovala třikrát v řadě, na to dokázal její soupeř odpovědět jedinou trefou, a do kabin se tedy šlo za stavu 11:9 pro domácí.

„Nehráli jsme dobře v postupném útoku, chyběl mi tam pohyb bez balonu. Občas mi přišlo, že hraje jenom hráč s míčem a ostatní se na něj jen dívají,“ uvedl trenér Plzně Vladimír Haber.

Do druhého dějství vstoupila lépe opět Plzeň a ve 40. minutě se dostala do vedení 17:12. Hosté ale postupně z náskoku Západočechů ukrajovali a čtyři minuty před koncem zápasu to bylo už jen o dvě branky – 22:20.

Hru potom provázelo velké množství nepřesností na obou stranách, ale byl to Jičín, který skóroval a snížil na rozdíl jediné branky. To ovšem přišlo půl minuty před závěrečným hvizdem rozhodčích a na zisk alespoň bodu bylo pozdě.

Plzeň se v útoku do ničeho nehrnula a takticky dovedla zápas k vítězství. Výsledku dal definitivní tečku ze závěrečné devítky Roman Bečvář, který překvapil brankáře Baráka a uzavřel účet utkání na 23:21 pro Plzeň.

„Bylo to velice vyrovnané utkání. Hráče jsem upozorňoval na to, že Jičín přijede s taktikou, která nám nebude vyhovovat. Naše hra v postupném útoku byla příliš opatrná a nikdo nechtěl vzít odpovědnost na sebe. To hostům hrálo do not a nepustili nás do tempa,“ dodal Haber.

TJ Lokomotiva M.A.T. Plzeň – HBC Ronal Jičín 23:21 (11:9)

Nejvíce branek Jičína: Kvasnička 4, Kolomazník 3, Chroustovský 3/1. Rozhodčí: Kohout, Vaník. Sedmičky: 3/3:1/1. Vyloučení: 2:4. Diváci: 500.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Kalaš, Šetlík 4/3, Květoň, Bečvář 6, Šik 2, Liška 3, Strýc 1, Soukup 2, Vinkelhöfer 1, Šindelář, Linhart 4.