Ale jejich trenér Michal Tonar neskrýval po návratu do Plzně rozpaky. „Náš výkon byl hodně rozpačitý, přistoupili jsme k zápasu vlažně. Na to, že to byl náš poslední ostřejší test, to bylo ležérní, zabrzděné…,“ zlobil se kouč plzeňského Talentu.

Jeho tým měl v Plavně pomalejší rozjezd do zápasu, ještě po sedmi minutách drželi domácí nerozhodný stav 1:1. „Šance jsme měli, ale trápila nás koncovka. To je o hlavě, jak to mají hráči nastavené. Zjistili, že je to tým, který nás výsledkově neohrozí, a podle toho vypadala i naše hra,“ litoval trenér Michal Tonar, že se jeho svěřenci víc nezmáčkli.

Přitom ještě v první půli získali náskok pěti branek, ale v poločase to bylo jen o gól. A soupeře zlomili paradoxně až v závěru, když už byla na palubovce notně prostřídaná sestava.

„Pozitivem je, že jsem opět mohl dát šance všem hráčům z kádru a nikdo se nezranil,“ říkal trenér Tonar, ale s předvedeným výkonem spokojen nebyl.

„Bohužel tohle je věc, která nás provázela už v extralize, že nedokážeme některé soupeře dřív zlomit, vyhrát vyšším rozdílem,“ doplnil kouč, jenž v Plavně postrádal kvůli studijním povinnostem svého syna Jakuba a křídelníka Jana Chmelíka.

V dresu Plavna, které trénuje bývalý český reprezentant Petr Házl, nastoupili i explzeňští házenkáři Karel Květoň a čerstvá posila Jiří Fořt, jenž byl také jednou z hlavních postav veřejné tiskové konference, která zápasu s českými šampiony předcházela.

Pro plzeňský Talent to byl poslední zápas v přípravě na sezonu. „Sháněli jsme ještě jednoho soupeře na konec týdne, ale nepovedlo se,“ vysvětloval kouč plzeňského celku Michal Tonar.

Teď už tedy bude se svými svěřenci jen ladit formu na zápasy Poháru EHF s islandským klubem Haukar z Hafnafjorduru. Úvodní duel je na programu 1. září od 18 hodin venku, odveta pak ve stejném čase 7. září v Plzni.