Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO, FOTO: Mogul Šumava Rallye - Šokující závěr, Pech vyhrál!

Plzeň, Klatovy - AKTUALIZOVÁNO - Plzeňský jezdec dohnal 30 vteřinovou ztrátu ve dvou posledních zkouškách!

17.4.2009 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Milan Kilián

SLEDUJEME ONLINE !!!Výsledky najdete níže ve článku.

Pořadatelé 44.ročníku Mogul Šumava Rallye Klatovy přichystali celkem 15 rychlostních zkoušek o celkové délce 209,39 kilometrů.Po nervy drásajícímfinále zvítězila posádkaVáclav Pech - Petr Uhel,která ještě tři rychlostní zkoušky před cílem ztrácela na vedoucího Krestu s Grossem více než půl minuty.Tabulka spořadím je sestavena podle neoficiální výsledkové listinyv kategorii současných automobilů. Podrobné info o průběhu soutěže najdete ve článku, více pak v zítřejším vydání Plzeňského Deníku.

AKTUÁLNÍ INFO - Pátek 17.4.2009

15.00 44.ročník Mogul Šumava Rallye byl odstartován.
16.00Na start soutěže dorazilo 61 z 68 přihlášených posádek.
18.00
Start současných automobilů bude opožděn z důvodu odstraňování jednoho z historických vozů z trati.
19.15 Kresta vede po první etapě s náskokem 4,7 sec.na druhého Pecha. Třetí Trojan ztrácí 12,5 vteřiny.
19.30Do cíle první etapy dorazilo všech 61 posádek, nikdo zatím neodstupuje.
19.35 Účastníci rallye míří do uzavřeného parkoviště na klatovském náměstí. Druhá etapazačíná zítra v 8.00.
20.00 V Mega stanu v prostoru bývalých kasáren začíná Rally Party, která potrvá až do půlnoci.

AKTUÁLNÍ INFO - Sobota 18.4.2009

7.30 Na Vimpersku prší, teplota se pohybuje kolem sedmi stupňů Celsia.
8.00Začíná druhá etapa. Posádky najíždějí na startovní rampu na klatovském náměstí, odkud míří na Vimpersko. První rychlostní zkouška začíná v jedenáct hodin, celkem se dnes pojede 9 RZ.
11.03Posádky odstartovaly do první dnešní rychlostní zkoušky.
11.58RZ 2 byla zastavena a následně zrušena kvůli havárii posádky st.číslo 38.
12:15 Roman Kresta vítězí v třetí rychlostní zkoušce
12.50 Zrušena byla i RZ 4 kvůli zatarasení tratě.
14.00 Po havárii odstupuje jeden z favoritů - Hermann Gassner, posádka je v pořádku
14.02Roman Kresta vyhrává RZ 5
14:52Kresta vítězí i v RZ 6
15.40 Roman Kresta prorazil na RZ 7 pneumatiku, Pech ho těsně před cílem dojel.
16.20 Jezdci opouštějí servis ve Vimperku.
17.09 RZ 8 je zastavena po haváriiposádky Štajf -Černoch. Posádka je nezraněna.
17.30 RZ 8 bylazrušena, posádky dostanou přidělený náhradní čas.
17:55 Roman Kresta vyhrává devátou i desátou rychlostní zkoušku. Po druhé etapě soutěž s přehledem vede s náskokem 17,6 na druhého Václava Pecha. Třetí Pavel Valoušek ztrácí 22,2 sec.
18.30Do cíle druhé etapy Mogul Šumava Rallye dorazilo 44posádek.První zítřejší RZ startuje v 9.03 ze Kdyně.
20.00 V Mega stanu v prostoru bývalých kasáren vKlatovechzačíná Rally diskotéka.

AKTUÁLNÍ INFO - Neděle 19.4.2009

8:15 Mlha, zataženoa pět stupňů - takové počasí je momentálně v Klatovech.
8:15Začíná třetí etapa Mogul Šumava Rallye. Do závěrečného dne 44. ročníku soutěže nastupuje 44 posádek.
8:18 Jezdci najíždějí do servisu v Janovicích nad Úhlavou. První RZ startuje za 55 minut.
9:00 Na plzeňském náměstí Republiky začíná doprovodný program k plzeňské RZ. První historické vozidlo odstartuje do RZ ve Štruncových sadech v 9.41, první současné pak v 10.56. V Plzni je oblačno, teploměry ukazují desítku a na déšť to nevypadá.
9:32 Pokud se Romanu Krestovi podaří letošní ročník vyhrát, stane se druhýmčtyřnásobným vítězem v historii soutěže. Tím prvním byl v osmdesátých letech Leo Pavlík.
10:10 Kresta vyhrál obě dvě ranní rychlostní zkoušky a před Pechem vede o 30 sec.Startovní pole se teďpřesouvá do Plzně.
10:25 Slunečné počasí přilákalo do Štruncových sadů v Plzni tisíce diváků. Kolem trati stojí v několika řadách.
10:30 Posádky se současnými vozy začínají najíždět na plzeňské náměstí Republiky.
10:42Na trať plzeňského okruhu vyráží soutěžní speciál Škoda Fabia WRC pilotovaný Viktorem Szabem. Na sedadle spolujezdce sedí plzeňský primátor Pavel Rödl.
11:06Plzeňská rychlostní zkouška odstartovala.
11:28Václav Pech poráží naokruhu Romana Krestu o sedm desetin vteřiny!
11:55První posádky dojíždějí do servisu v Janovicích nad Úhlavou.
12:51 Ve Kdyni startujepředposlednírychlostnízkouška.
13:00 Na klatovském náměstí najíždějí na cílovou rampu posádky historických vozidel. Neoficiálním vítězem mezi historiky se stala italská posádka Rossi - Beltrame s vozem Porsche911 RSR
13:28 Václav Pech poráží na předposlední RZ Krestu o více než 15 vteřin! Ztrácí aktuálně 14,2 sec.
13:29 Celkovýčas Kresty, Pecha a Valouškase popředposlední RZvejde do třicetisekundového odstupu! Čtvrtý Běhálek už ztrácí 1,5 minuty.Závěrečná rychlostní zkouška měří 8,26 km a bude pravděpodobně hodně dramatická.
13:50 Václav Pech stahuje náskok Romana Kresty v poslední rychlostní zkoušce a celkově vítězí s náskokem 1,4 vteřiny !!!
13:51 Václav Pech se podle neoficiálních výsledků stává absolutním vítězem 44. ročníku Mogul Šumava Rallye Klatovy.
14:10 Posádky najíždějí na cílovou rampu na klatovském náměstí.
14:11Oficiální výsledky soutěže budou známy dnes po 18 hodině.
14:12 Podrobnější informace a rozhovor s vítěznou posádkou najdete zítra na stránkáchDeníku.
14:30 Do cíle 4. ročníku Mogul Šumava Ralye Klatovy dojelo 39 posádek. V pátek jich odstartovalo 61.

PRŮBĚH SOUTĚŽE

Po administrativní přejímce zůstalo ve startovní listině 44. Mogul Šumava Rallye Klatovy celkem 61 posádek. Z hlavních favoritů nechybí nikdo. Kresta se hned na první rychlostní zkoušce rozhoduje ukázat všem, kdo vládne české soutěžácké scéně a vyhrává klatovský okruh před Václavem Pechem a Karlem Trojanem. Za čtvrtým Vojtěchem Štajfem je již pořadí velmi vyrovnané a posádky odjíždějí přenocovat s tím, že opravdu závodit se začne až v sobotu.

Druhá etapa Mogul Šumava Rallye se nese v duchu třetiny zrušených rychlostníchzkoušek a díky pošmournému rannímu počasí i nepříliš velkého zájmu diváků. Hned prvnírychlostní vložka je zrušena po havárii posádky Šašek - Viktora a posádky dostávají náhradní čas. Na Vimpersku tou dobou přestává pršet a tratě pomalu osychají.Třetí zkoušku vyhrává opět Kresta a zvyšuje svůj náskok nad Pechem na rovných 37 vteřin. Čtvrtouvložku pořadatelé opětruší, tentokrát kvůli zatarasení tratě. Ještě před vydáním verdiktu na ní stíhá havarovat Gassner a soutěž pro něho končí. Malý výlet mimo trať si dopřává i Štajf, aniž by tušil, že ta hlavní´rána´která ho vyřadí ze hry o body teprve přijde. Přicházízkouška číslo pět - Kresta zvyšuje svůj náskok a Pechovi už v cíli naděluje více než minutu. Stejná situace se opakuje i na šestém testu, ve kterém Pech dojíždí až na třetí pozici ado boje o nejvyšší příčku začíná promlouvat i Pavel Valoušek. Ten vyhrává sedmý měřený úsek a Krestas proraženou pneumatikou dojíždí až na patnáctém místě. Na osmé vložce těžce havaruje Štajf. Posádka vystupuje z vozu bez zranění, na další pokračování v soutěži to ale nebude. Imprezaje totálně odepsaná stejně jako statný smrk, který Vojta ve zhruba 150 kilometrové rychlosti přerážía pořadatelé v důsledku havárie zkoušku ruší. Na devátém testu se notoricky známá situace opakuje. Opět vítězí Kresta a Pech si mne ruce nad ztrátou staženou na 17 vteřin. Končí Peták kvůli technické závadě a s dvacetiminutovým zpožděním se jde na poslední sobotní měřený úsek. Kresta opět vítězí, ale Pechnemíní svou kůži prodat lacino a dojíždí pouhoudesetinu vteřiny za ním. Společně s Valouškem aBěhálkem se všichni v průběžném pořadí po druhé etapě směstnávají do jediné minuty.

Nedělní první rychlostní zkouška se opět stává kořistí Kresty. Ten vítězí před Pechem s desetivteřinovým náskokem, další dvě vteřiny k dobru sipřipisuje na následujícímtestu. Se soutěží se loučí Emil Triner, kterýkvůli technické závadě ani neopouští ranní servis v Janovicích. S třicetivteřinovým náskokem na druhého Pecha, za nímž se s odstupem sedmi sekund drží Valoušek vyráží Kresta na trať plzeňského okruhu. Tisíce diváků podél trati aplaudují nejen jemu, ale také předjezdci Viktoru Szabovi za volantem Fabie WRC, ve které sedí na sedadle spolujezdce primátor města Plzně Pavel Rödl. Největších ovací se však dostává domácímu Václavu Pechovi, který poprvé v průběhu soutěže Krestu poráží a plzeňskou zkoušku vyhrává s náskokem 0,7 vteřiny. Z Plzně se posádky vracejí přes servis v Janovicích nad Úhlavou zpátky na Klatovsko, aby tu podruhé absolvovaly dva rychlostní testy z nedělního rána. Pech na předposlední vložce budí dojem, jako by mu plzeňský okruh dodal novou energii. Krestu poráží o neuvěřitelných patnáct vteřin a do posledního testu startuje už jen se čtrnáctivteřinovým mankem. Infarktový závěr soutěže vrcholí v poslední rychlostní zkoušce, kterou Pech vyhrává a součet jeho časů ukazuje celkovou porážku Kresty o 1,4 vteřiny.

Mezinárodní mistrovství České republiky v automobilových soutěžích pokračuje ve dnech 22. - 24.5.2009 na jihu Čech 37. ročníkem Rallye Český Krumlov. Více se o průběhu soutěže dočtete v zítřejším vydáníDeníku.

Na časovýharmonogram a vítěze předchozích ročníků se můžete podívat ZDE.

#nahled|https://g.denik.cz/46/94/tabulka_rallye_kt_2009_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/46/94/tabulka_rallye_kt_2009.jpg|MOGUL ŠUMAVA RALLYE START#

Autor: Gerald Weschke

17.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Momentky z natáčení druhé řady Policie Modrava.

Bude se točit třetí řada Policie Modrava

Bílá místa? Na mapě záchranky žádná nejsou

Plzeňský kraj – Síť základen v kraji je tak hustá, že další už téměř nejsou třeba.

FOTO: Když nevyhrajeme, budu zklamaný, říká Hruška

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Ve čtvrtečním utkání třetího kole skupiny G Evropské ligy v Lucernu mezi Luganem a Viktorií Plzeň jsou už vzhledem k posledním výsledkům obou týmů favoritem fotbalisté Viktorie. Brankář Západočechů Aleš Hruška se ale touhle rolí příliš nezaobírá.

Plzeňským králem Vánoc bude smrk

Plzeň – Smrk ztepilý upravený na 13-14metrovou výšku bude letos ozdobou vánoční Plzně.

Skřítek Zdravínek bude doprovázet nemocné děti

Plzeň - Fakultní nemocnice přichází s novým projektem pro malé pacienty. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení