O víkendu měl být Pech jednou z osobnostína exhibičním Setkání mistrů v Sosnové a poté měla posádka EuroOil-invelt teamu startovat na Pražském rallysprintu. Jenže šance navázat na některé z řady vítězství z minulých let se pro plzeňské závodníky rozplynula.

Václava Pecha juniora totiž trápí bolesti zad a čtyřicetiletému pilotovi hrozí operace.

„Zatím čekám na verdikt lékařů, zda budu muset podstoupit operaci vyhřezlé ploténky nebo dál trpět a věřit, že mně pomohou zázračné ruce fyzioterapeutky,“ vysvětluje své zdravotní trable zkušený jezdec ověnčený v rallye řadou triumfů doma i v Evropě.

Teď Pech trpí fyzicky, ale těžko se vyrovnává i se svou neúčastí na nadcházejících akcích.

„Trápí mě, že se nemohu ani jedné ze show zúčastnit. Zvlášť když vím, že celý EuroOil-invelt team včetně fiesty je na obě akce perfektně připravený. Na Setkání mistrů jsme měli dokonce závodit proti sobě s tátou (rovněž vynikajícím automobilovým závodníkem – pozn. aut) a na to jsme se oba těšili,“ lituje Václav Pech junior.

„Mrzí mě, že neúčastí zklamu všechny své fanoušky a příznivce motorismu. Všem se omlouváma věřím, že si obě akce užijí. Budu vše sledovat alespoň na dálku,“ vzkazuje Václav Pech jun.

Setkání mistrů vynechá poprvé od roku 2002 a na Pražském rallysprint bude chybět dokonce poprvé od roku 1998.