Šesté kolo první ligy házené žen přineslo překvapení na účet házenkářek HC Plzeň. Třetí tým tabulky prohrál v Ostravě s Porubou B, která je poslední a do zápasu s Plzní nevyhrála žádný zápas. Druhý zástupce, HK Slavia VŠ Plzeň, vyhrál doma nad rezervou Olomouce.

HK Slavia VŠ Plzeň – Olomouc B 27:24 (17:14)

Plzeňanky se mohly spolehnout na výpomoc reprezentantky a nejlepší střelkyně interligové Slavie Praha Veroniky Galuškové. Osmnáctiletá házenkářka se trefila třináctkrát a výrazně se podílela na výhře Plzně. „Bylo to dramatické utkání, ale dotáhli jsme ho do vítězného konce, takže je na naší straně velká spokojenost. Pomohla nám Verča Galušková a vyzdvihla bych výkon brankářky Elišky Šibrové," řekla trenérka Slavie VŠ Plzeň Jana Galušková.

Za zmínku stojí, že o 27 branek se postaraly pouze tři střelkyně. „Je to neobvyklé. Olomouc hrála dobrou obranu na naše křídla, a góly tak střílely spojky," vysvětlila Galušková.

Sestava Slavia VŠ Plzeň: Šibrová, Bufková, D. Galušková, Jiskrová, Mládová, V. Galušková 13/5, Nová, Formanová, Mudrová 8, Kavková, Sedláková, L. Galušková 6. Vyloučení: 5:1. ŽK: 1:3. ČK: 1:0. Diváci: 25.

Poruba B – HC Plzeň 29:25 (17:12)

Plzeňanky s domácími držely krok do 10. minuty, kdy byl stav 4:4. Třemi brankami za sebou ale Porubanky odskočily a udržely si náskok až do přestávky. Vstup do druhého poločasu ale vyšel lépe hostujícím hráčkám, když vstřelením několika branek za sebou stáhly náskok soupeřek na pouhé dva góly. Ale domácí vstřelením čtyř branek za sebou opět odskočily a náskok si udržovaly do konce zápasu. „Do utkání jsme vstoupili pomalu a nedokázali jsme držet krok s rychlou hrou Poruby, za kterou hrálo několik hráček z interligového A týmu a také nás tradičně zradila koncovka vyložených šancí. Po přestávkové bouři v šatně jsme vstoupili do druhého poločasu lépe a brzy jsme prohrávali jen o dva góly 
a věřili jsme, že zápas otočíme, což se nám bohužel nepodařilo. Byli jsme několika nepřesnými výroky rozhodčích vyloučeni, a tak jsme výsledek zápasu nedokázali již zvrátit a prohráli 29:25," zhodnotil utkání trenér HC Plzeň David Hofírek.

Sestava HC Plzeň: Vidršperková, Boháčková, Dresslerová – Mancellari, Jasanská 3, Cepníková 3/3, Drozdová 7/2, Škopková 1, Václavíková, Bílková 2, Gregorová, Krlišová 1, Vaňková 3, Roubalová 5/1. Vyloučení: 7:6. ŽK: 2:3. Diváci: 27.