V březnovém souboji porazil třiatřicetiletý Plzeňan po skvělém výkonu v parádním desetikolovém souboji Itala s německým pasem Davida Doriu.

V Ústí nad Labem pak Štěpánu Horváthovi stačily k obhajobě titulu proti ostřílenému maďarskému boxerovi Ferenci Hafnerovi pouhá čtyři kola a ukončil zápas před časovým limitem. Přitom Hafner už ve své kariéře čelil dvěma světovým šampionům, Dejanu Zaveckovi a Andymu Leemu.

„Pořád jsem na začátku cesty, nic velkého jsem ještě nedokázal. Teď si dám dvacet dní dovolenou a pak budu pokračovat v tvrdém tréninku," prohlásil po utkání člen plzeňské formace Qwert Boxing.

V karlovarské KV Areně, kde hrají své zápasy extraligoví hokejisté Energie, čeká Štěpána Horvátha v sobotu 22. října zatím nejtěžší zápas jeho kariéry. On už jméno svého soupeře zná, ale veřejnost se ho zatím ještě nedozví.

„K tomu dojde až poté, co bude podepsána smlouva," říká Monika Veselá z plzeňského Qwert Boxin Plzeň, který třetí pokračování galavečeru profesionálního boxu v Karlových pod názvem Box live spolupořádá.

„Co se týká mých soupeřů, pořád kolem sebe poslouchám řeči, že je to všechno připravené. Tentokrát věřím, že všem zavřu pusu, dostal jsem soupeře na úrovni. Bude to velká bitva, připravuji se na ni velice pečlivě a moc se těším," prohlásil Horváth.

„Je mi třiatřicet a pořád sám sebe překvapuji, kam až se člověk se svým výkonem může dostat. Přesvědčuji se o tom i v tréninku, že svoji hranici posouvám dál. Rozhodně mám co nabídnout, jsem připraven na pořádný boj," řekl Horváth, který se může dalším triumfem přiblížit svému snu – titulu mistra světa. Z českých boxerů o něj dosud bojovali jen Lukáš Konečný a Rudolf Kraj. Horváth je nyní již číslem šest na ratingu WBO v lehké střední váze a k pozici povinného vyzývatele úřadujícího světového šampiona má blízko.

Kromě Štěpána Horvátha se v Karlových Varech představí i Josef Zahradník, rovněž člen plzeňského Qwert Boxingu.