Hlavní závod ovládl v nabité konkurenci Martin Voltr z TJ Favorit Brno před mladým reprezentantem Petrem Kelemenem (Tudor Pro Cycling) a Richardem Habermannem ze Sparty. Lídr série Martin Boubal (Hello CTW) skončil čtvrtý a dál jistě směřuje k obhajobě ligového prvenství.

Aktivitou v úvodu závodu hýřil právě Petr Kelemen, ale klíčová akce dne přišla až na dvanáctém kilometru. Soupeřům odjela dvojice Habermann, Voltr a vyhoupla se do čela průběžného pořadí.

Peloton dostihl uprchlíky po polovině závodu, a to hlavně díky vypisovaným prémiím. V těch dominoval starší z bratrů Kelemenů Pavel. Pohromadě ale hlavní pole vydrželo jen chvíli.

Po několika hromadných spurtech vyrazila vpřed další dvojice. Do úniku naskočil opět Voltr a pojistil si tím vítězství. K němu se pak místo Habermanna přidal Petr Kelemen, což ho v konečném účtování vyneslo na druhé místo. „Do závodu jsem šel s tím, že chci vyhrát, a vyšlo to. Dvakrát se mi povedlo odjet a vítězství je doma,“ rozplýval se v cíli Martin Voltr.

Mezi juniory zvítězil Vojtěch Církva (RKCA), když jeden z týmových šéfů Jakub Kubias byl nejlepší v závodě Masters. Souboj žen jen pár dní po návratu z mistrovství světa horských kol ovládla juniorka Simona Spěšná (jb Brunex Superior Factory).

Drsnou nominací do finálové vylučovačky o cenu Eltech.cz prošla desítka cyklistů – sedm z kategorie Elite a tři junioři. Po letmém startu jako první nasadil ke spurtu Jan Šubrt z Cyklo Atom, ale finiš ovládl někdejší dráhař Pavel Kelemen a slavil vítězství. Pro stříbrnou pozici si ve druhém okruhu dospurtoval Boubal a v dalším kole to klaplo Šubrtovi, který tak bral nečekaně třetí místo.

Cyklistické odpoledne na Rapidu odstartovaly opět závody žáků a kadetů pod taktovkou RKCA. Desátý díl Giant ligy se znovu v Plzni koná v úterý 6. září.

Brankář Miroslav Svoboda vyráží v přípravě s Motorem jednu ze střel, situaci kontroluje obránce Marek Baránek.
Přišlo deset nových kluků a není lehké hned naskočit, říká gólman Svoboda

Výsledky VC Kolokrámu

Muži Elite (55 km, čas vítěze 1:11:55 hod.): 1. Voltr (TJ Favorit Brno) 36 b., 2. Petr Kelemen (Tudor Pro Cycling) 30, Habermann (AC Sparta) 23, 4. Boubal (Hello CTW) 9, 5. Pavel Kelemen (AC Sparta) 6, 6. Rugovac (Dukla Praha) 5.