Na start se postavilo 161 závodníků, nejmladším byl sotva jeden rok, nejstarší účastník Petr Janový oslavil již 76. narozeniny.V hlavních kategoriích zvítězili favorité. Mezi ženami běžela nejrychleji na trati jedné vánoční míle suverénně atletka plzeňské Škodovky Anna Suráková, na druhém místě doběhla Karolína Kamenická a na třetím její sestra Barbora Šiková, obě z orientačního klubu Lokomotiva Plzeň.

V mužích byl průběh závodu o něco vyrovnanější, dvě kola na čele spolupracovala trojice Matěj Kamenický, Přemysl Švarc a Jiří Valeš.V posledním třetím kole poměrně náročné a kopcovité trati v Lobezském parku vystupňoval své tempo orientační běžec Matěj Kamenický (OK Pardubice) a doběhl si zde pro premiérové vítězství.

Michal Houdek se usadil v Porubě a patří k nejvytěžovanějším obráncům slezského celku. Zároveň je však kdykoliv připraven se zastat spoluhráče a nechat promluvit své pěsti
Houdek: Nemůžu se dočkat, až zase shodím rukavice

Druhé místo kontroloval bývalý olympionik a stále výborně běhající Přemysl Švarc. Pro bronz si doběhl další zástupce orientačních běžců – Jiří Valeš z OK Lokomotivy Plzeň, který odrazil mohutně finišujícího Vlastimila Šroubka z AK Škoda Plzeň. Na startu se v rámci zimní přípravy objevil i kanoista Radek Šlouf (Dukla Praha) – bronzový medailista na deblkanoi z OH v Tokiu.

Závod probíhal v přátelské vánoční atmosféře a pod záštitou prvního náměstka primátora města Plzně Mgr. Romana Zarzyckého. Organizátoři tímto děkují za podporu městu Plzeň.

Výsledky: Muži, běh na 3 míle: 1. místo: Matěj Kamenický, čas 17:33, 2. Přemysl Švarc, 17:42, 3. Jiří Valeš, 17:43. Ženy, běh na 1 míli: 1. Anna Suráková, 6:14, 2. Karolína Kamenická, 7:21, 3. Barbora Šiková, 7:26.

Jerigo Plzeň - Morgan Teplice 7:7.