„Je toho opravdu hodně. Ve čtvrtek máme trénink, a jediné volno tak budu mít na Štědrý den. Potom nás v sobotu čeká další ligový zápas proti Friesenheimu. Vánoce nejsou prostě v Německu pro házenkáře jednoduché,“ říká plzeňský rodák Filip Jícha.

I přes velmi nabitý program si nejlepší házenkář světa hodlá letošní Vánoce užít. „Mám rád, když se drží tradice a tou základní pro mě je to, když je na Vánoce rodina pohromadě. Vždycky se na svátky snažím přijet do Čech, ale v posledních letech se to moc nedá skloubit s mým zaměstnáním. Letos to uděláme tak, že za mnou do Německa přijedou moji rodiče,“ prozradil vítěz Ligy mistrů a její nejlepší střelec.

U Jíchů probíhá Štědrý den podobně jako ve většině českých rodin. „Ráno ozdobíme stromeček a potom budeme koukat na pohádky. Přes den jídlu příliš neholdujeme, spíš čekáme na to zlaté prasátko. Večer si dáme procházku a po ní už následuje tradiční český bramborový salát s kaprem. Protože můj tatí nejí ryby, tak budou také klasické vepřové řízky. Já budu s tatím držet basu a dám si taky řízek,“ směje se Jícha.

Nejvíce pozornosti bude jistě po celý den patřit jeho dceři Valérii, kterou mu před rokem a půl porodila manželka Hanka. „Na to se těším asi nejvíc. Už teď je vidět, že když narazíme na ulici na ozdobený vánoční stromek a nějaké zabalené dárky pod ním, tak to všechno hodně vnímá. Její rozzářené oči budou pro nás určitě tou největší oslavou Vánoc,“ těší se nejlepší český házenkář Filip Jícha.