To se Mečounům nakonec povedlo, i když to bylo s vypětím vše sil.

Na začátku zápasu Plzeň přečkala tlak Elby a sama následně udeřila. Kunzmann si po dobrém zpracování navedl míček mezi kruhy a prudkou střelou prostřelil gólmana Rechtorika.

Radost domácích ale netrvala dlouho.

Na trestnou lavici zamířil po faulu Švarc a Severočeši nabídnutou početní výhodou nepohrdli. Z dorážky se prosadil Magasaník.

Plzeňané se mohli následně znovu ujmout vedení. V koncovce jim však nebylo přáno. Z dobrých pozic selhali Kejř, Hurt nebo Ulč.

EXHIBIČNÍ UTKÁNÍ. Všichni se samozřejmě při utkaní mezi starou gardou a bývalými hráči snažili předvést co nejlepší výkon, jen ten dech někdy chyběl, přesto nouze o zajímavé a napínavé situace nechyběla.

Góly stříleli naopak hosté. Do vedení poslal Ústí ve druhé části Poláček, který po vyhraném vhazování napálil balonek za záda Návary.

Po druhé pauze navíc další početní výhodu zužitkoval ústecký Kučera.

Plzeň se tak ocitla v těžké situaci. K dispozici sice dostala dlouhou přesilovku 5 na 3, tu ale nevyužila. Až poté vykřesal naději Slanec, jenž uspěl od modré čáry.

V závěru zápasu šli Plzeňané do rizika. Odvolali gólmana, což se vyplatilo. Stanislav Valenta z levé strany srovnal na 3:3:

Následovalo pětiminutové prodloužení, v němž branka nepadla. Rozhodla tak až samostatní střílení, v němž Hanuš vítězným nájezdem odvrátil vyřazení a srovnal stav série na 1:1.

Rozhodující duel se odehraje ve středu v Ústí.

Petr Knakal.
LEGENDY VIKTORIE: Parta je ve fotbale nejvíc, je přesvědčen Petr Knakal

2. zápas: Plzeň – Ústí n. L. 4:3 po sn.

Třetiny: 1:1, 0:1, 2:1 – 0:0. Branky a nahrávky Plzně: 10. Kunzmann, 39. Slanec (Gřonka, Švarc), 45. Valenta (Hanuš, Slanec), rozh. náj. Hanuš.

Sestava Plzně: Návara – Hanuš, Pokorný, Šilhán, Slanec, T. Ulč – Gřonka, Hurt, Jabůrek, Kejř, Kolařík, Kunzmann, Lokajíček, Pauer, Štípek, Sus, Švarc, Valenta, Vobruba.

1. zápas: Ústí n. L. – HBC Plzeň 6:1

Třetiny: 1:0, 2:1, 3:0.

Branky a nahrávky Plzně: 30. Slanec (Kunzmann).

Sestava Plzně: Kráčina (od 36. Návara) – Hanuš, Pavlečka, Pokorný, Slanec, Šilhán, Ulč – Gřonka, Hurt, Kejř, Kolařík, Kunzmann, Lokajíček, Pauer, Štípek, Sus, Vobruba.