Sehraná dvojice vstoupí do sezony na Valašské rallye, což je tradiční zahajovací podnik českého šampionátu v automobilových soutěžích.

Priority zůstávají.

Pech s Uhlem chtějí s vozem Ford Fiesta R5 útočit na přední příčky v sedmi podnicích domácího mistrovství, startovat by měli také na Setkání mistrů v Sosnové a na Pražském rallysprintu.

„Probíhají ještě jednání o možném startu na Slovensku. Za poslední roky jsme toho mimo domácí závody moc nenajezdili a bylo by fajn se zase ukázat venku,“ podotýká Václav Pech.

S Petrem Uhlem rozjede společně 24. sezonu.

Za tu dobu získala plzeňská posádka sedm českých titulů, osmkrát doma brala stříbro (naposledy loni), třikrát se Pech s Uhlem stali mistry Slovenska a devět let sbírali tituly v mistrovství východní Evropy.

Ano po tolika letech si zkušená dvojice neleze na nervy a těší se vstup do sezony na Valašské rallye.

„Jsme dokonale sehraní a každý přesně víme, co a jak máme dělat a co od druhého čekat. Neumím si vůbec představit, že bych slyšel jiný hlas ve sluchátkách než Petrův,“ konstatuje Václav Pech.

„Za ty roky jsme spolu zažili během závodů nebo při provizorních opravách auta na trati nesčetně stresových situací a vždy jsme to zvládli. Je skvělé, když se můžete jeden na druhého spolehnout. My jsme se snad ani nikdy nepohádali,“ vypráví s úsměvem zkušený pilot.

Přes zimu na závodní fiestě zapracovali.

Kromě běžné posezonní repase vozu se věnovali vylepšení podvozku.

„Odjeté testy potvrdily, že jsme zase o trošku dál. Těšíme se na porovnání s konkurencí, která je na Valašce opravdu velká. Závody mistrovství světa i Evropy jí můžou závidět celkem šestadvacet vozů nejsilnější skupiny R5 na startu,“ říká Pech, který loni v celkovém pořadí domácího šampionátu nestačil jen na tovární škodovku řízenou Janem Kopeckým.

Závěr sezony si však posádka EuroOil-invelt teamu už při neúčasti Kopeckého ozdobila vítěstvím na Rallye Příbram.

Teď se už Pech s Uhlem naplno chystají na Valašskou rallye, která začne v pátek v 17.00 hodin na náměstí ve Valašském Meziříčí.

Na posádky čeká během tří dnů celkem 561 kilometrů. Soutěž by měla skončit v neděli kolem půl čtvrté odpoledne.

Při loňském ročníku skončili Pech s Uhlem druzí za suverénním Kopeckým, když v souboji o stříbrnou pozici porazili o 17 vteřin mladého Nora Ole Christiana Veibyho v druhé tovární Škodě.

Ilustrační foto
Juniorka Škodovky vyřadila Vsetín, dorost vypadl s Mountfieldem