„Je to nesmírně náročná soutěž se spoustou zatáček. Svým profilem trochu připomíná Korsickou rallye,“ pokouší se Pech o přirovnání.

Posádka plzeňského Euro Oil teamu, která ve Slovinsku startovala v barvách národního týmu, začala opatrně. Zpočátku se ve vedení střídali reprezentační kolega Trojan, Němec Gassner a domácí favorit Kavučič.

„Na trati byly tři druhy asfaltu a každý klouzal jinak,“ vysvětluje Pech pomalejší začátek. „Každá erzeta měla navíc vložený šotolinový úsek, třeba i tři kilometry dlouhý,“ dodává 31letý závodník.

Po třetí rychlostní zkoušce už se ale Pech natrvalo usadil v čele průběžného pořadí a rázně vykročil za obhajobou titulu mistra střední Evropy.

„Konkurence byla vynikající, skoro lepší než v českém šampionátu,“ pokouší se Pech o srovnánání. Na druhém místě Saturnus rallye skončil s padesátivteřinovou ztrátou Kavučič, třetí dojel Němec Gassner a čtvrtý byl Pechův reprezentační kolega Štajf.

„Je to pro nás cenná zkušenost. Ve Slovinsku se jelo v horském prostředí, mohli jsme si vyzkoušet jízdu v pro nás neznámém terénu,“ pochvaloval si Pech, který se hned po návratu ze Slovinska musel věnovat povinnostem v rodinné firmě.

Příprava na další podnik mistrovství republiky, který se uskuteční 30. a 31. května v Hustopečích, musí teď na chvilku stranou. „Ve Slovinsku jsem se ale zase něco přiučil. Věřím, že to využiju v dalších závodech,“ pokračoval český šampion.

„Přípravu auta nechávám plně na mechanicích, mají moji důvěru. My se musíme alespoň po večerech věnovat fyzičce,“ dodal Pech.