Ve startovní listině byli ale i závodníci např. z Liberce, Kadaně či Mladé Boleslavi. Na start se jich v nepříznivých klimatických podmínkách postavilo 217 v osmnácti věkových kategoriích.

Pro děti byl připraven kilometrový okruh okolo rybníka. Velký okruh měl začátek stejný jako dětský, ale pak už čekalo závodníky táhlé stoupání až do nejvyššího bodu tratě. Následoval nájezd do lesa, technické pasáže v roklích střídaly úseky s kořeny. Zpět do cíle závodníky přivedla zvolna klesající pěšina.

Vrcholem akce byl start více než padesátky mužů, kde byl absolutně nejrychlejší Milan Spěšný. Ten hned po dojetí udělal sportovní gesto, a přenechal svoje umístění druhému v pořadí s odůvodněním, že jako profesionál nechce zasahovat do pořadí amatérských závodníků! Výkon Spěšného bedlivě sledoval jeho svěřenec a patron letošního Becker cupu olympionik a loňský mistr světa do 23 let Ondřej Cink.

Z výsledků – muži (5 okruhů), 19 – 29: 1. Stošek (ČS Speciallized) 1:06:59, 2. Paur (Author team Stupno) 1:11:52, 3. Lukeš (Merida Team Kolín) 1:13:30. 30 – 39 let: 1. Novota (Bicykl Kříž Team) 1:15:12, 2. Kozák (Focus Rapiro Racing) 1:15:42, 3. Bretšnajdr (H. Bříza) 1:20:32. Veteráni (4 okruhy), 40 – 49: 1. Kobes (Velosport Domažlice 59:03, 2. Janda (Studiopohody.cz) 1:00:14, 3. Tomášek 1:02:00. Ženy (4 okruhy): 1. Veselá (1:07:43, 2. Valešová (obě GT bicycles opportunity) 1:08:59, 3. Loubková (Eleven Test Team) 1:09:09.