Na mistrovství Evropy juniorů se podílel na stříbrné medaili české štafety 4x400 metrů, s družstvem juniorů Škody vyhrál Evropský pohár mistrů skupiny B a obhájil s ní domácí titul v extralize družstev. Vrchol přišel v závěru sezony, kdy jako náhradník odcestoval na mistrovství světa v Kataru.

Na tu novou se Ličman připravuje v Jihoafrické republice ve skupině elitního atleta Pavla Masláka pod vedením trenéra Dalibora Kupky.

„Je nás sedm. Tréninky jsou jiné než v Plzni už jenz toho důvodu, že nyní mám dvoufázové tréninky, ale v Plzni jsem měl pouze jeden trénink denně. Takže mám za sebou o hodně více tréninků, které jsou i více náročné,“ napsal Filip Ličman v rozhovoru pro Deník z afrického soustředění.

Kdy jste začal se zimní přípravou?

Příprava nezačala zrovna nejlíp kvůli menšímu zánětu v koleni. Ale po dvou týdnech odpočinku jsem opět začal trénovat a vypadá to, že zbytek přípravy už bude vydařený. Nyní už jsem podruhé na měsíčním soustředění v Jihoafrické republice.

Kdy, kde a v jaké disciplíně budete mít první závod?

První závod mě nejspíš čeká za týden tady v Jihoafrické republice asi na 400 metrů.

Je pravda, že budete závodit za Duklu Praha?

Není. I když trénuji ve skupině Pavla Masláka z Dukly, tak stále budu závodit za AK Škoda Plzeň. Stejně jako to bylo předtím.

Jaké jste si dal sezonní cíle?

Hlavní cíl, na který se soustředíme, je venkovní mistrovství Evropy v Paříži.