V letošní extraligové premiéře přivítají svěřenci trenérů Martina Šetlíka a Jiřího Hynka ve středu 29. ledna od 18 hodin celek ze Zubří.

Pro fanoušky bude před zápasem připravena řada speciálních akcí a házenkáře podpoří i kapitáni hokejové Škody a fotbalové Viktorie Martin Straka a Pavel Horváth.

„Naším přáním je, aby se hned první letošní utkání hrálo ve skvělé atmosféře a hráči se chtějí fanouškům odvděčit tím nejlepším výkonem," říká na oficiálním webu klubu sekretářka Zuzana Strýcová.

Házenkáři Talentu jsou po podzimní části Triglav pojišťovna extraligy na prvním místě tabulky a mají nakročeno k velkému úspěchu.

„Talent letos předvádí skvělé výkony a moc bych házenkářům přál, aby na konci sezony prožili stejnou radost jako my a fotbalisté v té minulé. Věřím, že jsou na dobré cestě k zisku titulu a zápas proti Zubří si nenechám ujít. Kluky osobně podpořím v hledišti a doufám, že bude vyprodáno," vzkazuje hokejový útočník Martin Straka, kapitán a generální manažer Škody Plzeň.

Sportovní nadšenci mohou ve středu získat do své sbírky cenný příspěvek. „Martin Straka a s ním i další dva hráči mistrovského týmu budou v hale na Slovanech už před utkáním od 17.15 hodin při půlhodinové autogramiádě rozdávat fanouškům své podpisy," doplňuje Jana Václavová, mluvčí HC Škoda Plzeň.

To, že plzeňští sportovci drží při sobě, dokáží také fotbalisté Viktorie Plzeň, kteří se dva dny před zápasem vrací z herního soustředění v turecké Antalyi.

Kapitán viktoriánů Pavel Horváth natočí pro rádio spot s pozvánkou na středeční duel házenkářů proti Zubří. „Rovněž někteří hráči prvoligového týmu zároveň osobně podpoří hráče Talentu," říká Pavel Pillár, tiskový mluvčí FC Viktoria Plzeň.

Při nástupu na hřiště potom házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň pošlou do hlediště létající talíře. „Fanoušci, kteří talíře zachytí, získají buď výhru od pojišťovny Allianz, nebo slevu na nákup v prodejnách M.A.T. Plzeň," informuje Zuzana Strýcová.

Vstupenky na utkání 17. kola extraligy mezi Talentem M.A.T. Plzeň a Gumárnami Zubří si mohou diváci zajistit už v předprodeji, který odstartoval v pondělí.

Lístky na letoší premiéru házenkářů Plzně můžete zakoupit buď ve vrátnici městské haly na Slovanech, která je otevřená po celý den, nebo v prodejně M.A.T. v Lochotínské ulici (naproti Kauflandu).

Cena vstupenky je 60 korun, důchodci a děti do 12 let zaplatí polovinu. Kapacita haly je po rekonstrukci o několik míst snížená, ale stále činí okolo 1200 míst k sezení.