Bratři Petr a Pavel Kelemenovi ovládli Grand Prix Cube v Plzni, třetí díl cyklistické Giant ligy.

Zvítězil mladší Petr, hájící letos barvy švýcarského kontinentálního týmu Tudor. O devět let starší Pavel Kelemen, někdejší excelentní sprinter a nyní posila silniční Sparty, skončil druhý. K tomu ovládl soutěž aktivity a v pořadí série se posunul na druhé místo. Vedení v lize si dál drží v GP Cube čtvrtý Martin Boubal (Hello CTW).

Závod na dráze SK Rapid provázelo letní počasí (25 °C). Startovalo se opět handicapovaným způsobem, kdy 30 vteřin před cyklisty Elite vyrazili na okruh jezdci kategorie Masters, ženy a junioři. Nejvíce toho využil mladík Vladimír Kroc (Akademie cyklistických sportů). Než byla čelní skupina po osmi okruzích pohlcena, nasbíral pět bodů a položil tím základ k vítězství mezi juniory.

Pak už závod režírovali hlavně cyklisté Sparty v čele s Pavlem Kelemenem ve snaze umazat z manka na vedoucí post Boubala. Body však sbíral i osamoceně závodící Petr Kelemen (na snímku) a slavil vítězství o tři body před starším sourozencem.

„Start v Giant lize jsem bral tréninkově. Už z Prahy, kde bydlím, jsem do Plzně dojel na kole a po závodě jsem se vyrazil ještě vyjet směrem na Šumavu,“ prohlásil 21letý talent z Brnířova u Kdyně.

Vysoké tempo drželo peloton pohromadě. Bylo těžké odskočit do úniku, zvlášť když jezdci v části okruhu bojovali s protivětrem. Teprve na 35. km nasadil k sólu Jonáš Vojtěch (Lawi Stars – Giant) a zajistil si zbývající medailovou pozici za Kelemeny.

Závod žen vyhrála Kateřina Kohoutková (Dukla Praha) před Nelou Slaníkovou (RKCA). Mezi Masters (nad 40 let) zvítězil Petr Ruman (Cyklo Atom).

Giant liga pokračuje znovu v Plzni v úterý 24. května, start už v 16.30 hodin.

Pech s Uhlem ovládli první etapu, ale v závěru rallye museli kvůli poruše na focusu z prvního místa odstoupit.
Hodně to mrzí, a ještě dlouho bude, říká Pech po nedokončené Rallye Šumava

Grand Prix Cube (60 km, čas vítěze: 1:17:34 hod.): muži Elite: 1. Petr Kelemen (Tudor Pro Cycling Team) 22 b., 2. Pavel Kelemen (AC Sparta) 19, 3. Vojtěch (Lawi Stars – Giant) 12, 4. Boubal 10, 5. Novotný 9 (oba Hello CTW), 6. Ryba (AC Sparta) 8.

Průběžné pořadí Giant ligy: 1. Boubal 63 b., 2. Pavel Kelemen 56, 3. Šubrt (Cyklo Atom) 52.

Bauhaus Cup - junioři: 1. Kroc (Akademie cyklistických sportů) 9, 2. Církva 8, 3. Robert Kobr 7 (oba Roman Kreuziger Cycling Academy).

Liv Bohemia Sekt Cup - ženy: 1. Kohoutková (Dukla Praha), 2. Slaníková (Roman Kreuziger Cycling Academy), 3. Heřmanovská (Dukla Praha).

Master Cup (nad 40 let): 1. Ruman (Cyklo Atom) 2, 2. Bryxi (Rafkarna Idea) 1, 3. J. Kubias (RKCA).