V sobotu se uskuteční na dráze v areálu SK Rapid v Doubravce kritérium a den na to se v Kyšicích u Plzně jede silniční závod s hromadným startem.

„Pořádání závodů je součástí našeho programu,“ říká generální manažer Kreuzigerovy akademie Petr Kubias (na snímku). „Před dvěma lety jsme organizovali pohárový závod pro všechny kategorie včetně mužů, a to jako generálku na loňské mistrovství republiky, které se z pohledu diváckého zájmu i ohlasu závodníků velmi vydařilo. Letos jde o pohár mládeže a žen, ale je reálné, že příští rok uspořádáme v Plzni etapový závod pro muže s mezinárodní účastí,“ prohlašuje Petr Kubias.

Sám také závodil. Oblékal dres elitní české stáje PSK Whirlpool Author, ale poté upřednostnil studium práv, aby se k cyklistice vrátil jako šéf akademie profesionála Romana Kreuzigera.

„Fungujeme druhým rokem a z pohledu výsledků se za tu krátkou dobu můžeme pochlubit řadou úspěchů včetně dvaceti titulů mistrů republiky,“ zdůrazňuje Kubias.

„Aby mladí jezdci mohli růst, potřebují kvalitní závodní program a k tomu chceme přispět,“ dodává.

Při sobotním pohárovém kritériu se budou body dělit v každém třetím okruhu a závěrečný spurt je oceněn dvojnásobně. Závodí jezdci od mladších žáků a žákyň až po ženy a juniory, na které čeká 39 okruhů (43 km). První kategorie startuje v 11.00 hodin.

Ještě před pohárovými souboji se od 9.00 hodin uskuteční na Lopatárně náborové závody pro děti do 10 let ze série Hervis dětská Tour. „Nejmenší jedou na odrážedlech. Přihlásit se je možné v místě startu,“ zve k účasti hlavní organizátor.

Nedělní program zahájí v Kyšicích v 9.00 hodin závod kadetů, junioři startují ve 13.00 hodin a pět minut po nich ženy.

„Ženy si dají na trase Kyšice – Červený Hrádek – Chrást – Dýšina – Kyšice šest okruhů, junioři devět kol, což je asi 108 km,“ říká Kubias.

Na startu se objeví třeba čerství mistři republiky z Trnavy jak z časovky, tak silničního závodu, tedy Jakub Ťoupalík a Pavel Bittner.

Ilustrační foto.
Motýlkář Gemov doplaval na univerziádě jedenáctý