Nejlepší čeští a slovenští cyklisté včetně hvězd světového silničního pelotonu se představí na západě Čech na společném mistrovství obou republik.

Souboj o tituly, byť nyní rozdělený na českou a slovenskou část, se do regionu vrací po letech a fanoušci se mají opravdu nač těšit.

Ve čtvrtek se v Karlových Varech jede individuální časovka a v závěru týdne se v Plzni konají závody s hromadným startem.

Vrcholem společného šampionátu bude nedělní závod mužské Elity s účastí nejlepších profesionálů obou zemí v čele s už trojnásobným mistrem světa Petrem Saganem.

Mezi českými reprezentanty se budou chtít ukázat obhájce titulu Zdeněk Štybar (Quick Step), jenž pochází z nedalekého Stříbra. Po zlatu touží také český šampion z před dvou let Roman Kreuziger (Mitchelton Scottt), který je v Plzni doma a podílel se na výběru okruhu. Jeho manželka Michaela je totiž hlavní organizátorkou mistrovství a u trati bude mít Roman také značnou podporu.

Start a cíl bude u Obchodního centra Plzeň na Rokycanské ulici. Šestnáctikilometrový okruh povede přes Červený Hrádek, Dýšinu, Kyšice, Letkov a Božkov zpět do prostoru cíle.

Kategorii Elite čeká 12 kol a 192 kilometrů.

Připraven bude i bohatý doprovodný program.

Ilustrační foto
Gólová paráda Marka Skopového v květnu zaujala nejvíce

Jeho součástí bude charitativní časovka osobností Nadace ČEZ. Startuje příští sobotu půl hodiny po poledni a v rámci projektu EPP – Pomáhej pohybem podpoří Konto bariéry.

Charitativního závodu se zúčastní mj. olympijští vítězové judista Lukáš Krpálek, běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová a kanoista Martin Doktor. Zapojit se mohou také příchozí, a to šlapáním na Oranžových kolech v ČEZ Energy zóně.

A pro cyklisty do osmi let bude v sobotu připraven dětský závod. Účast je zdarma, pouze je nutné se registrovat od 10.00 do 12.00 hod. Startuje se ve 14.00 hod. Účastníci musí mít vlastní kolo a přilbu.

Program mistrovství

Časovka jednotlivců
Karlovy Vary
čtvrtek 21. června
9.30 hod.: juniorky (20 km),
10.15: ženy Elite (20 km), 11.10: junioři (20 km), 14.00: muži U23, 1. vlna (40 km), 15.15: muži Elite, 2. vlna (40 km), 16.30: muži Elite, 3. vlna (40 km)

Silniční závod
Plzeň
sobota 23. června
9.30: juniorky, ženy Elite (80 km, 5 okruhů)
15.00: junioři (128 km, 8 okruhů)
neděle 24. června
10.30: muži Elite, muži U23, (192 km, 12 okruhů). Přímý přenos ČT

Házenkář Filip Jícha při tiskové konferenci.
Jícha vystaví své trofeje v DEPO2015