Letošní program na stejném místě zahrnuje závody v aquatlonu pro školáky, terénní triatlon pro všechny (cyklistická část se jede na horském kole) nebo souboj štafet.

Triatlonový festival se u pláže Ostende odehraje znovu pod taktovkou Jana Řehuly, držitele bronzu z olympiády v Sydney (na snímku).
„Pátek věnujeme dětem. Už v dopoledních hodinách se utkají školy v aquatlonu, což je spojení plavání a běhu. Odpoledne následují závody Slavata triatlon tour pro děti z dětských domovů,“ popisuje program Řehula.

V sobotu se nejprve uskuteční dětský terénní triatlon pro závodníky od osmi do 15 let, odpoledne pak veřejný terénní triatlon, který se koná zároveň jako mistrovství Plzeňského kraje.

Na startu by se ale měli objevit i čeští reprezentanti v čele s Janem Kubíčkem, nejlepším Čechem z mistrovstí světa na havajském ostrově Maui (obdoba silničního Ironmana).

„Závod je otevřený profesionálům i amatérům. Tratě nejsou nějak zvlášť náročné, takže pro hobíky je to šance poměřit se s českou špičkou této triatlonové disciplíny. Start je společný,“ zve k účasti Jan Řehula.

Terénní triatlon se odehraje na tratích 400 metrů plavání s krátkým výběhem na pláž, pokračuje se na horském kole 20 kilometrů v terénu a závěrečný běh v okolí rybníka bude dlouhý 4,5 km.

Stejná trať pak bude připravena pro účastníky štafetového závodu. S tím rozdílem, že jednotlivé disciplíny absolvuje vždy jeden z tříčlenného týmu.

Soubojem štafet Triatlonový festival vyvrcholí.

Na startu je očekávána účast závodníků z řad renomovaných sportovců, ale také úplných začátečníků. Chce to jen sebrat odvahu, vytvořit tým a příští sobotu přijít na start.

Program Triatlonového festivalu (pláš Ostende u Boleveckého rybníka), pátek 2. června – 10.00: aquatlon pro školy, 15.00: Slavata triatlon tour, sobota 3. června – 10.30: terénní triatlon pro mládež, 13.00: Triatlon Plzeň, následně Triatlonové štafety.

Více informací najdete na www.triatlonplzen.cz.